8. července 2017 • 20:02

EURO U19: Česko - Gruzie 2:0. Semifinále je doma, fanoušci trefili sudího

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Čeští fotbalisté do 19 let si zahrají semifinále EURO! V závěrečném rozhodujícím zápase skupiny A si poradili s domácí Gruzií 2:0, když se trefili Šašinka a Holík. Duel byl po druhém českém gólu zhruba deset minut přerušen poté, co domácí fanoušci hozeným předmětem trefili rozhodčího. Čeští mladíci se v bitvě o finále utkají ve středu s vítězem skupiny B, kterým se může stát kdokoliv z trojice Anglie, Nizozemsko a Německo.

Hosté:

Domácí: Jedlička – Mareček, Král, Chaluš, Holík (90+12. Čech) – Chvěja (67. Granečný), Havelka, Tischler, Sadílek – O. Šašinka, Turyna (88. Graiciar).

Hosté: Čočišvili – Mali, Burdžanadze, Kobouri, Lakvecheliani – Kucia, Kočorašvili (81. Sagrišvili), Samurkasovi (67. Arveladze) – Arabidze, Kochreidze (90+1. Čogadze), Čakvetadze.

Domácí: Čech, Graiciar, Granečný, Hlavatý, Lingr, Novotný, Plachý

Hosté: Arveladze, Gugešašvili, Čogadze, Kachidze, Chubašvili, Kvantaliani, Sagrišvili

Domácí: Chvěja

Hosté: Burdžanadze

Kristoffersen (DEN) – Stewart (SCO), Nijssen (BEL)

Mikheil Meskhi Stadioni (Tbilisi) [Kapacita: 27 223]

O českém soupeři se rozhodne v neděli, kdy se skupina B uzavře zápasy Nizozemsko - Bulharsko a Anglie - Německo.

4. Bulharsko 2 0 0 2 0:5 0

Gruzínci potřebovali k postupu vyhrát, zatímco Čechům stačila i remíza. Podle toho to na trávníku vypadalo. Domácí se snažili tlačit, ale česká defenziva byla pevná. Na druhé straně přinášely nebezpečí centry Sadílka. Turyna sice ještě dva nevyužil, ale v posledních vteřinách poločasu si na Sadílkův roh naskočil kapitán Šašinka a zařídil hlavou vedení.

Rozhodčího v zápase devatenáctky s Gruzií trefili po českém gólu fanoušci předmětem

Bránění standardních situací nevyšlo Gruzii ani po změně stran. V 70. minutě Sadílek opět zahrál roh, míč přetáhl na zadní tyč, kde byl nehlídaný Holík a z voleje z úhlu propálil gólmana. Vzápětí sudí zápas zhruba na deset minut přerušil poté, co byl zasažen do hlavy předmětem z hlediště a musel se nechat ošetřit.

Ani delší pauza český tým nevyvedla z koncentrace a v závěrečných 20 minutách už si výhru a postup pohlídal. Češi jsou v semifinále poprvé od roku 2011, kdy silný ročník 1992 vedený trenérem Jaroslavem Hřebíkem došel až do finále.