25. března 2016 • 10:27

Messiho uhlídali, přesto padli. Argentina zdolala v kvalifikaci na MS Chile

Argentinští fotbalisté si poradili v kvalifikaci s Chile
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Argentiny zvítězili v kvalifikaci mistrovství světa nad Chile 2:1 a oplatili mu porážku z loňského finále mistrovství Jižní Ameriky. Domácí tým v prvním utkání pod vedením trenéra Juana Antonia Pizziho v Santiagu sice šel do vedení, ale úřadující vicemistři světa ještě v prvním poločase skóre otočili.

K vítězství pomohl Argentině i nejlepší hráč světa Lionel Messi, který úvodní čtyři kvalifikační zápasy loni na podzim vynechal kvůli zranění kolena.

Mezi střelce se barcelonský kanonýr nezapsal, ale v 25. minutě nahrál na vítězný gól obránci Gabrielu Mercadovi. Na úvodní trefu Felipeho Gutiérreze odpověděl Ángel Di María parádní zatočenou střelou k pravé tyči napříč pokutovým územím.

Argentinci si připsali druhé vítězství a v tabulce jihoamerické kvalifikace se posunuli na čtvrté místo před Brazílii, kterou čeká v noci na sobotu SEČ zápas proti Uruguayi.

V čele je Ekvádor, i když ve čtvrtek ztratil poprvé body. V domácím utkání s Paraguayí vydřel remízu 2:2 ve druhé minutě nastavení, kdy svým prvním reprezentačním gólem vyrovnal Ángel Mena.

Dokonce v 94. minutě vybojovali stejný výsledek fotbalisté Peru s Venezuelou, s kterou prohrávali 0:2. V 61. minutě snížil Paulo Guerrero a 26. gólem se dotáhl na nejlepšího střelce v historii peruánské reprezentace Teófila Cubillase. Z poslední akce zápasu zařídil vyrovnání Raúl Ruidíaz.

Chile - Argentina 1:2 (1:2)
Branky: 11. Gutiérrez - 20. Di María, 25. Mercado.

Peru - Venezuela 2:2 (0:1)
Branky: 61. Guerrero, 90.+4 Ruidíaz - 33. Otero z pen., 57. Villanueva.

1. Ekvádor 5 4 1 0 11:4 13
2. Uruguay 4 3 0 1 9:2 9
3. Paraguay 5 2 2 1 5:4 8
4. Argentina 5 2 2 1 4:4 8