SESTŘIHY: Spurs stáhli Leicester o dva body, Čech při návratu zaváhal

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

ANGLICKÁ PREMIER LEAGUE - 34. KOLO | Neuvěřitelný zápas viděli fanoušci v Leicesteru, který po bláznivém průběhu remizoval s West Hamem 2:2. Jeho ztráty využil Tottenham, který porazil Stoke 4:0 a snížil ztrátu na pět bodů. Ztratil také Arsenal, kterému nepomohl proti Crystal Palace (1:1) ani návrat brankáře Petra Čecha. V dalších zápasech Liverpool porazil 2:1 Bournemouth, Manchester City rozdrtil 3:0 Chelsea a United zdolali 1:0 Aston Villu.

Dvěma trefami se na výhře Spurs podílel kanonýr Harry Kane, který vylepšil bilanci v této ligové sezoně už na 24 gólů a osamostatnil se v čele tabulky střelců. Dvakrát se trefil rovněž Dele Alli, jenž svůj účet zaokrouhlil na deset gólů.

2675882:gallery:true:true

Tottenham potvrdil vynikající bilanci ze zápasů na hřištích soupeřů. Z posledních 15 utkání venku prohrál jediné a ani tentokrát nechtěl vyjít naprázdno. Kane otevřel skóre střelou k tyči v deváté minutě, další šance hostů pak ale v prvním poločase zlikvidoval Shay Given, který dostal v brance Stoke příležitost dva dny před 40. narozeninami.

Po přestávce ale hosté zásluhou Alliho v 67. minutě zvýšili a vzápětí mohl dvacetiletý reprezentant skórovat znovu. Po krásné akci ale zblízka netrefil odkrytou branku a trefil jen tyč. Vzápětí se ale za obranu dostal Kane, který nezaváhal, a Alli napravil své selhání o deset minut později přesným volejem.

Týmu Stoke po debaklu zhořkly oslavy 300. utkání v Premier League a 150. na domácím stadionu. Po druhé porážce za sebou je klub v tabulce dál devátý před Chelsea.

Čech při návratu zaváhal

V prvním poločase duelu Arsenal - Crystal Palace si Čech příliš nezachytal, jedinou střelu na něj vyslal Bolasie. Těsně před přestávkou mohl sledovat zdařilou akci svých spoluhráčů, jež vyústila v úvodní gól. Hosté selhali v rozehrávce, čehož využil Welbeck, poslal centr na Sáncheze a ten hlavou překonal gólmana Hennesseyho. Chilský reprezentant se prosadil ve třetím zápase za sebou.

2674137:gallery:true:true

Arsenal v druhém dějství zatlačil soupeře při snaze vstřelit druhý gól, nakonec to ale byli hosté, kteří skórovali. Přízemní střelu k tyči vyslal Bolasie, a ač si Čech na jeho pokus sáhl, zneškodnit jej nedokázal. Bolasie se trefil poprvé od listopadu.

"Měli jsme zápas dohrát vítězně, toto jsou ztracené dva body. Podařilo se jim dostat se do brejku a udeřit, míč se rychle sklouznul, trochu jsem se jej dotkl. Musíme vyhrát všechny zbývající zápasy a uvidíme, co bude výsledkem," konstatoval po utkání Čech.

Londýnská derby se Arsenalu na domácím stadionu v této sezoně nedaří: ze čtyř zápasů vybojoval pouhé dva body. Na jubilejní 500. vítězství v Premier League si "Kanonýři" musejí počkat minimálně do příštího kola.

Dvě penalty a červená pro Vardyho

Už ve druhé minutě mohl West Ham poslat do vedení Kouyaté, jeho hlavičku ale gólman Schmeichel vyrazil na tyč, načež míč orazítkoval i druhou stranu branky. V 18. minutě už se skóre změnilo, ale ve prospěch Leicesteru. Z první střely "Lišek" na branku se prosadil Vardy, jenž dal 22. gól v sezoně a vyrovnal v čele tabulky střelců Kanea z Tottenhamu.

Vardy ale zápas nedohrál. V 56. minutě mu rozhodčí Moss po pádu ve vápně udělil druhou žlutou kartu a anglický útočník poprvé nedokončil utkání za Leicester kvůli vyloučení.

West Ham využil přesilovku k obratu. V 84. minutě proměnil Carroll penaltu nařízenou po zákroku Morgana na Reida a po 574 minutách ukončil neprůstřelnost Leicesteru. O dvě minuty později povedenou střelou z hranice pokutového území získal hostům vedení Cresswell.

"Kladiváři" ale Leicesteru první porážku od 14. února neuštědřili. Rozhodčí Moss nařídil v závěru nastaveného času po zákroku Carrolla na Schluppa penaltu, kterou proměnil Ulloa.

Oba týmy prodloužily sérii bez prohry na osm zápasů, West Ham počtvrté v řadě remizoval. Zaváhání Leicesteru může v pondělí využít Tottenham, v případě výhry na hřišti Stoke sníží náskok "Lišek" na pět bodů.

2674126:gallery:true:true

Liverpool zvítězil i s náhradníky

Liverpool zvítězil 2:1 v Bournemouthu. Trenér Jürgen Klopp udělal v základní sestavě "Reds" deset změn oproti čtvrtečnímu utkání Evropské ligy s Dortmundem (4:3). Jediným hráčem, který nastoupil v obou zápasech od začátku, byl Firmino.

A právě Brazilec otevřel v 41. minutě skóre, když k němu gólman Boruc vyrazil Sturridgovu patičku. Ještě do přestávky stihl zvýšit po Ibeově centru Sturridge. V nastavení pouze zkorigoval stav King. Bournemouth na první výhru nad Liverpoolem v historii opět nedosáhl.

2674122:gallery:true:true

Aston Villa sestupuje

Aston Villa bude v nejvyšší soutěži chybět poprvé od sezony 1987/88. Její sestup zároveň znamená, že v Premier League zůstává už jen šest týmů, které od jejího založení v roce 1992 odehrály každou sezonu. Jsou to Arsenal, Everton, Chelsea, Liverpool, Manchester United a Tottenham.

2673345:gallery:true:true

S Aston Villou sestupuje i útočník Libor Kozák, který však vinou zranění v této sezoně nastoupil pouze ke čtyřem zápasům.

Souboj o vyhnutí se zbývajícím dvěma sestupovým místům se vyrovnal. Sunderland se po výhře 3:0 ve vzájemném zápase dotáhl nad Norwich, jehož ztráty ke snížení bodového odstupu využil také Newcastle.

Sunderland před utkáním v Norwichi nezvítězil dva měsíce, na výhru ze soupeřova stadionu čekal dokonce o měsíc déle. V důležitém utkání o záchranu mu ale pomohl faul Wisdoma na Boriniho, který v 41. minutě proměnil pokutový kop.

2673338:gallery:true:true

Chvíli po přestávce si italský útočník připsal i gólovou asistenci. Po Bassongově chybě v rozehrávce poslal centr před branku a Defoe ve skluzu skóroval podruhé. Defoe od začátku roku vstřelil už desátý gól, pouze Kane a Agüero jich dali více (11).

Skvělou produktivitu Sunderlandu v závěru potvrdil Watmore, který po třetí střele hostů na branku dal třetí gól. Norwich sice stále drží 17. místo, které znamená záchranu, Sunderland se mu však přiblížil na jediný bod a navíc má zápas k dobru.

Podobně je na tom i Newcastle, který po výhře 3:0 nad Swansea ztrácí na Norwich už jen tři body. Fotbalisté Newcastlu zpříjemnili 56. narozeniny trenérovi Rafaelu Benítezovi a vyhráli vůbec poprvé pod jeho vedením.

2673346:gallery:true:true

Góly na Stamford Bridge střílel jen Agüero

Na třetí místo tabulky se dostal Manchester City, který poprvé od září zvítězil ve třech ligových utkáních v řadě. Naopak Chelsea prohrála podruhé za sebou a v tabulce je až desátá.

Všechny góly na Stamford Bridge vstřelil Agüero, který se s 21 góly dělí o druhé místo v tabulce střelců s Jamiem Vardym z Leicesteru. Pouze o gól více má Harry Kane z Tottenhamu.

2673353:gallery:true:true

Chelsea zápas dohrávala bez brankáře Thibauta Courtoise, který před třetím gólem fauloval unikajícího Fernandinha a dostal červenou kartu. Agüero následně proměnil penaltu, zápas musel dochytat náhradník Asmir Begovič. Courtois viděl v této sezoně červenou kartu už podruhé a je teprve šestým brankářem v historii Premier League s touto bilancí.

Nepovedený zápas má za sebou Saido Berahino. Útočníkovi West Bromwiche v utkání s Watfordem zlikvidoval Heurelho Gomes hned dva pokutové kopy a Watford nakonec zvítězil 1:0. Dvě penalty v jedném zápase nedali v historii Premier League už pouze Juan Pablo Ángel a Marcus Bent, kterému obě rovněž chytil Gomes.

2673350:gallery:true:true

2673341:gallery:true:true