20. září 2015 • 19:00

SESTŘIHY: Martial priblížil United k City, Arsenal prohrál na Chelsea

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Brankáři Petru Čechovi první návrat na stadion Chelsea v roli soupeře nevyšel. S Arsenalem podlehl v 6. kole anglické fotbalové ligy po brankách Zoumy a Hazarda obhájci titulu 0:2. Hosté dohrávali v devíti. O velké překvapení se postaral West Ham, který tentokrát vyhrál na stadionu Manchesteru City a připravil mu první porážku v sezoně. V neděli naopak Manchester United vyhrál na půdě Southamptonu, poskočil na druhé místo a přiblížil se rivalovi na dva body.

Chelsea do londýnského derby překvapivě nastoupila bez kapitána Johna Terryho, který zůstal jen na lavičce. V prvním poločase se hrálo především opatrně, příliš šancí diváci neviděli. Více práce měl sice Čech, ale žádný těžký zákrok předvést nemusel.

2434880:gallery:true:true

To neplatilo pro rozhodčího, který měl práce dost. Nejprve se Chelsea marně dožadovala penalty po zákroku Gabriela na Costu. Stejná dvojice byla v hlavní roli i na konci poločasu. Nejprve oba viděli za potyčku ve vápně Arsenalu žlutou kartu, Gabriel pak ještě stojícího Costu nakopl a dostal i červenou kartu.

"Nechtěl bych dnes být rozhodčím Mikem Deanem. Costa měl být dvakrát vyloučený, úmyslně uhodil Koscielnyho do obličeje. Každý zápas se ocitne v potyčce, ale prochází mu to díky slabosti rozhodčího. Gabriel samozřejmě neměl reagovat, ale je ostuda, že nám rozhodčí vyloučil dva hráče a Costa zůstal na hřišti," zlobil se kouč Arsenalu Arséne Wenger.

Naopak jeho protějšek José Mourinho označil Costu za nejlepšího hráče zápasu a vybídl svého trenérského rivala, aby se naučil lépe snášet porážky. "Hrál jsem s Arsenalem možná dvanáctkrát, možná osmnáctkrát a Arséne si na rozhodčí nestěžoval jen jednou," řekl portugalský kouč s odkazem na srpnové vítězství "Kanonýrů" v anglickém Superpoháru. "Prohráli jsme tehdy důležitý zápas, přišli jsme o pohár, ale nebrečeli jsme a na nic jsme si nestěžovali," uvedl Mourinho.

Chelsea přesilovku využila po osmi minutách druhého poločasu, kdy Fábregas z přímého kopu našel na zadní tyči Kurta Zoumu a ten hlavou překonal Čecha. Právě Zouma v základní sestavě překvapivě nahradil Terryho.

Hostům zápas ještě více zhořkl. Po ostrém skluzu na Fábregase viděl druhou žlutou kartu Santi Cazorla. Arsenal 79. červenou kartou v Premier League vyrovnal nelichotivý rekord Evertonu.

Definitivní tečku za zápasem udělal gól Edena Hazarda v nastaveném čase. Chelsea vyhrála v sezoně teprve podruhé, Arsenal podruhé prohrál a na ligové vítězství nad "Blues" čeká už téměř čtyři roky.

West Ham porazil City

Na druhé místo se po výhře na půdě Manchesteru City posunul West Ham. Londýnský tým překvapil dosud neporažené City v prvním poločase, kdy se prosadili Moses a Sakho. Domácí sice měli řadu šancí, ale gól dokázali vstřelit jediný. Poprvé se v novém týmu trefil Kevin de Bruyne, kterého City koupili za 55 milionů liber z Wolfsburgu.

Celý druhý poločas měli City drtivý tlak. Hned několik šancí měli aktivní Agüero a Yaya Touré, jenže skvěle chytal brankář Adrián a do mnoha střel také padli obětaví obránci, kteří zablokovali 17 z 27 střel domácích. Do sítě už ale West Ham další míč nepustil a vítězství udržel.

United v tomto ročníku vyhráli venku kromě Manchesteru City i nad Arsenalem a Liverpoolem jsou teprve čtvrtým týmem Premier League, kterému se to v jedné sezoně povedlo.

2434884:gallery:true:true

Martial dvěma góly srazil Southampton

United v Southamptonu nezačali dobře, když ve 13. minutě Graziano Pellé načal skóre z dorážky. Vývoj však otočil Anthony Martial, který na svůj premiérový gól při debutu v Premier League v minulém duelu s Liverpoolem navázal dnes rovnou dvěma brankami.

Na 3:1 zvýšil Juan Mata a právě jeho trefa byla vítěznou poté, co čtyři minuty před koncem zdramatizoval zbytek zápasu Pellé. "Rudé ďábly" pak podržel brankář David de Gea.

2435637:gallery:true:true

Liverpool opět přišel o výhru

Liverpool vstoupil do ligy dvěma výhrami, od té doby ale už čtyřikrát nezvítězil. Dnes ho krátce po výměně stran posunul do vedení Danny Ings, jenže po hodině hry srovnal na konečných 1:1 Russell Martin a udržel Norwich v tabulce o skóre před jeho dnešním soupeřem.

2435642:gallery:true:true

O vítězství Tottenhamu 1:0 se postaral svou první brankou v Premier League po přestupu z Leverkusenu korejský útočník Son Hung-min. "Kohouti" díky jeho trefě z 68. minuty zdolali Crystal Palace a připsali si druhou výhru v ročníku.

2435639:gallery:true:true

Leicester stále bez porážky

Bez porážky zůstává Leicester, který dokázal už druhý týden po sobě bodovat, i když prohrával 0:2. Před týdnem proti Aston Ville utkání otočil, na stadionu Stoke stačil alespoň vyrovnat na 2:2.

Stoke ještě nevyhrálo, stejně jako Newcastle, který překvapivě podlehl doma Watfordu 1:2. Bez výhry je i Sunderland, který také nestačil na nováčka a prohrál v Bournemouthu 0:2.

2434902:gallery:true:true

Aston Villu složil na lopatky gólem Berahino

Aston Villa na domácí půdě nestačila na West Bromwich a podlehla mu 0:1. Po čtyřech letech tak v duelu těchto rivalů slavili hosté tříbodový zisk. Naposledy v roce 2011 také vyhrál tým WBA na půdě Villans.

2434882:gallery:true:true

Swansea doma Everton nepokořila, má bod za 0:0

Jediný zápas sobotního programu Premier League skončil bez branek. Swansea doma vyválčila bod porti Evertonu.

2434885:gallery:true:true

2434903:gallery:true:true

2434901:gallery:true:true