a dozvíte se vše jako první.
17. května 2017 • 23:07

Nekonečné čekání skončilo. Monaco slaví po 17 letech mistrovský titul

Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu

Fotbalisté Monaka po 17 letech vyhráli francouzskou ligu. Svěřenci Leonarda Jardima v dohrávce 31. kola doma porazili St. Etienne 2:0 a před závěrečným zápasem sezony Ligue 1 mají v čele tabulky šestibodový náskok na neúspěšného obhájce Paris St. Germain.

Monako, kterému k jistotě mistrovského titulu stačil bod z posledních dvou kol, ukončilo čtyřleté panování pařížského klubu a slaví osmý ligový primát v historii. O góly se postarali Kylian Mbappé a střídající Valére Germain.

Domácí poslal do vedení v 19. minutě mladík Mbappé, který zakončil samostatný únik kličkou brankáři a střelou do odkryté branky. Pro osmnáctiletého útočníka to byl 15. ligový zásah v sezoně.

Monako mělo převahu, ale fanoušci na pojišťovací gól dlouho čekali. Ve druhém poločase hlavičku Falcaa vyrazil Ruffier a čtvrt hodiny před koncem před prázdnou brankou selhal Germain. Domácí útočník napravil zaváhání až ve třetí minutě nastavení z protiútoku.

Monako dosáhlo na 11. ligovou výhru za sebou a v letošním roce ještě v Ligue 1 neprohrálo. Jardimův výběr v této sezoně nastřílel ve francouzské nejvyšší soutěži zatím 104 gólů, což je největší počet od ročníku 1959/1960, v němž byly ještě produktivnější celky RC Paris (118) a Stade de Reims (109).