8. listopadu 2015 • 22:43

Fiorentina se vrací na čelo ligy, AS Řím uspělo v derby s Laziem

Útočník Fiorentiny Nikola Kalinič se raduje z branky do sítě Sampdorie Janov
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy

Fotbalisté Fiorentiny zvítězili v 12. kole italské ligy na stadionu Sampdorie Janov 2:0 a vrátili se do čela tabulky o skóre před Inter Milán, který vyhrál na hřišti FC Turín 1:0. Rozhodující gól vstřelil Geoffrey Kondogbia, který oslavil první soutěžní trefu za Inter od letního příchodu z Monaka. Třetí místo udrželo AS Řím, které v derby porazilo Lazio 2:0, čtvrtá zůstala Neapol po výhře 1:0 nad Udine. Juventus otočil zápas v Empoli a zvítězil 3:1.

V desáté minutě zápasu mezi Sampdorií a Fiorentinou se z penalty prosadil Iličič. Hosté od té doby měli duel pod kontrolou a soupeře jednoznačně přestříleli. V druhém poločase pojistil tříbodový zisk "Violy" Kalinič, který se prosadil posedmé v sezoně.

Sampdoria mohla snížit v 79. minutě, gólman Tatarusanu si ale s Ederovým pokusem poradil a Fiorentina potřetí za sebou zvítězila.

Po půlhodině zápasu mezi turínským FC a Interem Milán se ke střele dostal domácí záložník Benassi, trefil však pouze břevno. Vzápětí na druhé straně po Palaciově centru přesně mířil Kondogbia. V druhém poločasu domácí zabrali a několikrát byli blízko vyrovnání, Inter ale podržel slovinský brankář Handanovič. Milánský celek pošesté v řadě bodoval, zatímco Turín čeká na výhru od 27. září.

V deváté minutě římského derby byl ve vápně faulován Džeko a sám bosenský reprezentant poslal AS z penalty do vedení. Skóre se mohlo změnit ještě několikrát: nejprve útočník Lazia Anderson trefil břevno, brankovou konstrukci pak nastřelil i domácí záložník Naingollan.

Dobrou formu v druhém dějství prokázal reprezentant Pobřeží slonoviny Gervinho, který upravil na konečných 2:0. Lazio prohrálo třetí ligové utkání za sebou.

Neapol měla už v první půli duelu s Udine jasnou převahu, gólmana Karnezise ale překonal až v 53. minutě argentinský útočník Higuaín, který je s devíti brankami v čele tabulky střelců společně s Ederem ze Sampdorie. Jedinou větší šanci měli hosté v 65. minutě, Widmerovu hlavičku ale zneškodnil Reina. Neapol v posledních 11 duelech bodovala.

Juventus neprožívá povedený start sezony a nezdařil se mu ani začátek utkání na hřišti Empoli. Od 19. minuty prohrával po Maccaroneho trefě. Úřadující mistr ale ještě v prvním poločase stav otočil. Mandžukič v 32. minutě vstřelil druhý ligový gól za Juventus, o chvíli později na něj navázal po Cuadradově centru Evra. Krátce po změně stran měl další šanci Maccarone, tentokrát ale těsně minul branku. V závěru pojistil výhru hostů střídající Dybala.

Sassuolo potřetí v řadě neinkasovalo a s nováčkem Carpi si poradilo 1:0 díky brance Sansoneho. V tabulce se posunulo na páté místo, Carpi je poslední s šestibodovou ztrátou na nesestupové příčky.