Fiorentina se vrací na čelo ligy, AS Řím uspělo v derby s Laziem

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Fiorentiny zvítězili v 12. kole italské ligy na stadionu Sampdorie Janov 2:0 a vrátili se do čela tabulky o skóre před Inter Milán, který vyhrál na hřišti FC Turín 1:0. Rozhodující gól vstřelil Geoffrey Kondogbia, který oslavil první soutěžní trefu za Inter od letního příchodu z Monaka. Třetí místo udrželo AS Řím, které v derby porazilo Lazio 2:0, čtvrtá zůstala Neapol po výhře 1:0 nad Udine. Juventus otočil zápas v Empoli a zvítězil 3:1.

V desáté minutě zápasu mezi Sampdorií a Fiorentinou se z penalty prosadil Iličič. Hosté od té doby měli duel pod kontrolou a soupeře jednoznačně přestříleli. V druhém poločase pojistil tříbodový zisk "Violy" Kalinič, který se prosadil posedmé v sezoně.

Sampdoria mohla snížit v 79. minutě, gólman Tatarusanu si ale s Ederovým pokusem poradil a Fiorentina potřetí za sebou zvítězila.

Po půlhodině zápasu mezi turínským FC a Interem Milán se ke střele dostal domácí záložník Benassi, trefil však pouze břevno. Vzápětí na druhé straně po Palaciově centru přesně mířil Kondogbia. V druhém poločasu domácí zabrali a několikrát byli blízko vyrovnání, Inter ale podržel slovinský brankář Handanovič. Milánský celek pošesté v řadě bodoval, zatímco Turín čeká na výhru od 27. září.

V deváté minutě římského derby byl ve vápně faulován Džeko a sám bosenský reprezentant poslal AS z penalty do vedení. Skóre se mohlo změnit ještě několikrát: nejprve útočník Lazia Anderson trefil břevno, brankovou konstrukci pak nastřelil i domácí záložník Naingollan.

Dobrou formu v druhém dějství prokázal reprezentant Pobřeží slonoviny Gervinho, který upravil na konečných 2:0. Lazio prohrálo třetí ligové utkání za sebou.

Neapol měla už v první půli duelu s Udine jasnou převahu, gólmana Karnezise ale překonal až v 53. minutě argentinský útočník Higuaín, který je s devíti brankami v čele tabulky střelců společně s Ederem ze Sampdorie. Jedinou větší šanci měli hosté v 65. minutě, Widmerovu hlavičku ale zneškodnil Reina. Neapol v posledních 11 duelech bodovala.

Juventus neprožívá povedený start sezony a nezdařil se mu ani začátek utkání na hřišti Empoli. Od 19. minuty prohrával po Maccaroneho trefě. Úřadující mistr ale ještě v prvním poločase stav otočil. Mandžukič v 32. minutě vstřelil druhý ligový gól za Juventus, o chvíli později na něj navázal po Cuadradově centru Evra. Krátce po změně stran měl další šanci Maccarone, tentokrát ale těsně minul branku. V závěru pojistil výhru hostů střídající Dybala.

Sassuolo potřetí v řadě neinkasovalo a s nováčkem Carpi si poradilo 1:0 díky brance Sansoneho. V tabulce se posunulo na páté místo, Carpi je poslední s šestibodovou ztrátou na nesestupové příčky.