13. září 2015 • 17:29

Inter ovládl derby a je v čele. Juventus remizoval s Chievem

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN ITALSKÉ LIGY - 3. KOLO | Inter Milán zvítězil ve 3. kole italské fotbalové ligy v derby nad AC 1:0 a dostal se do čela tabulky. AC naopak prohrál podruhé ze tří zápasů. Fotbalisté Juventusu Turín získali v italské lize první bod. Ve třetím kole remizovali 1:1 s Chievem Verona, které se vrátilo do čela neúplné tabulky.

Ačkoliv oba milánské kluby ve 167. derby hrály ofenzivně, fanoušci na San Siru viděli jediný gól. Dal ho Freddy Guarín, jehož střela zpoza vápna z 58. minuty se ukázala jako rozhodující.

Posledních patnáct minut patřilo AC. Aktivní byl především střídající Balotelliho, jednou trefil tyč a jeho další pokus musel vyrážet brankář Handanovič na roh. Inter však těsné vedení uhájil a jako jediný tým v soutěži zůstává bez ztráty bodu. Naposledy zvítězil v úvodních třech zápasech italské ligy v roce 2002.

Nepovedený vstup do sezony prožívá Neapol, která remizovala v Empoli 2:2 a poprvé za posledních 15 let nevyhrála ani v jednom z prvních tří ligových zápasů. Stejným výsledkem skončily další tři duely.

Kromě Interu se dnes podařilo zvítězit už jen Laziu. Římský celek vyzrál na Udine díky dvěma zásahům Alessandra Matriho, nové posily z Juventusu.

Fotbalisté Juventusu Turín získali v italské lize první bod. Ve třetím kole remizovali 1:1 s Chievem Verona, které se vrátilo do čela neúplné tabulky. Na druhé pozici je AS Řím, který zvítězil na hřišti nováčka Frosinone 2:0 a udržel si neporazitelnost. Frosinone je na dně tabulky. Fiorentina zdolala 1:0 FC Janov, přestože utkání dohrávala v deseti.

Chievo cestu za prvním bodem v této sezoně Serie A úřadujícímu mistrovi Juventusu ztížilo hned na začátku utkání. Ke sražené Birsově přihrávce se dostal finský útočník Hemetaj a střelou zpoza šestnáctky v páté minutě otevřel skóre.

Po přestávce mohli hosté navýšit náskok, včas ale zasáhl gólman Buffon. Na druhé straně trefil Sturaro tyč. V 62. minutě hráči Chieva sice dostali míč do branky Juventusu, rozhodčí gól ale neuznal pro ofsajd.

Bod pro domácí zachránil v 82. minutě Dybala, který proměnil pokutový kop nařízený po Cesarově faulu na Cuadrada. Další gól obhájci titulu nepřidali a poprvé od sezony 1968/69 nedokázali zvítězit alespoň v jednom ze tří úvodních kol italské ligy.

AS Řím se v závěru poločasu zápasu ve Frosinone dostal do první větší příležitosti a hned ji dokázal využít. Po Digneho centru se trefil Falqué, jenž v Římě hostuje z FC Janov. Z domácích hráčů byl nejaktivnější útočník Ciofani, ztroskotal ale na brankáři Szczesném i vlastní nepřesnosti.

V závěru mohl pojistit vedení hostů Florenzi, jehož střelecký pokus skončil na břevnu. Přesto se Římanům podařilo ještě jednou skórovat, v nastavení se po povedené individuální akci prosadil střídající Iturbe.

O výhře Fiorentiny rozhodl po hodině hry útočník Babacar. Čtyři minuty nato byl vyloučen Badelj, hosté ale přesilovku nevyužili.