Přestřelky v Německu! Bayern otočil s Lipskem, Hoffenheim přehrál Brémy

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka

Český obránce Theodor Gebre Selassie vstřelil za Brémy gól v 33. kole německé fotbalové ligy, porážku 3:5 s Hoffenheimem ale neodvrátil. Vítězný celek, v jehož dresu odehrál celý zápas Pavel Kadeřábek, se bodově dotáhl na třetí Dortmund, který remizoval 1:1 v Augsburgu. Lipsko má i přes prohru 4:5 s mistrovským Bayernem Mnichov jisté druhé místo. Ingolstadt po remíze 1:1 ve Freiburgu sestoupil.

Hoffenheim po poločase v Brémách vedl o tři branky. Skóre otevřel v sedmé minutě Szalai a poté dvakrát Brémy nechaly úplně odkrytou svoji pravou stranu, čehož využili Kramarič i Zuber, u jehož gólu asistoval Kadeřábek .

Krátce po přestávce hosté přidali další dva góly, prosadili se Kramarič a Bičakčič. Hoffenheim dal venku pět branek poprvé od prosince 2012. V 59. minutě vstřelil první gól Werderu po Kruseho centru hlavou Gebre Selassie .

Českému reprezentantovi se střelecky daří, v posledních sedmi utkáních skóroval třikrát. Na konečných 3:5 upravili v závěru Bargfrede a Bauer. Hoffenheim v Brémách zvítězil poprvé v historii.

V 17. minutě duelu Augsburg - Dortmund se do velké šance dostal Finnbogason, jeho střelu ale zneškodnil gólman Bürki. O několik minut později už islandský fotbalista z dorážky skóroval. Radost domácím ale vydržela pouze chvíli, na druhé straně posléze vyrovnal Aubameyang.

Borussia ani přes několik příležitostí nedokázala dokonat obrat, bodovala ale v pátém zápase v řadě a drží se o skóre před Hoffenheimem na třetí pozici, zajišťující účast v základní skupině Ligy mistrů.

Lipsko zaskočilo Bayern už po 65 vteřinách, když se po Forsbergově centru prosadil hlavou Sabitzer. Domácí i nadále tlačili, v 16. minutě ale zahrál obránce Bernardo ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Lewandowski. Polský kanonýr zaznamenal 150. bundesligovou branku.

Také Lipsko dostalo o chvíli později k dispozici po faulu Xabiho Alonsa pokutový kop, který proměnil Werner. Další problém pro bavorský velkoklub přišel krátce před přestávkou, neboť se zranil záložník Ribéry .

Po přestávce zvýšil na 3:1 Poulsen po další Forsbergově přihrávce. Švédský reprezentant si připsal 18. asistenci v sezoně, což se nikomu jinému v pěti evropských elitních ligách nepovedlo.

Za hosty po hodině hry snížil Alcantara, když se ale v 65. minutě podruhé v zápase trefil Werner, zdálo se, že je rozhodnuto. Mezi 84. a 95. minutou ale skórovali Lewandowski, Alaba a Robben a Lipsko nakonec po sedmi zápasech nezískalo ani bod.

Hertha vyhrála na hřišti sestupujícího Darmstadtu 2:0 a podílel se na tom i Vladimír Darida , který přihrál na první gól Kalouovi. Berlínský celek je na pátém místě o bod před Freiburgem, který remizoval 1:1 s Ingolstadtem a odsoudil jej k sestupu.

Ingolstadt z předposledního místa ztrácí před závěrečným kolem čtyři body na barážovou šestnáctou pozici, na které je Hamburk po remíze 1:1 na hřišti Schalke. Matematicky jsou ošemetným soubojem s třetím týmem druhé nejvyšší soutěže kromě přístavního celku ohroženy ještě Wolfsburg, Augsburg, Mohuč a Leverkusen.

Německá fotbalová liga - 33. kolo:

Augsburg - Dortmund 1:1
Branky: 29. Finnbogason - 32. Aubameyang

Brémy - Hoffenheim 3:5
Branky: 59. Gebre Selassie, 86. Bargfrede, 90. Bauer - 11. a 49. Kramarič, 7. Szalai, 40. Zuber, 51. Bičakčič

Lipsko - Bayern Mnichov 4:5
Branky: 29. z pen. a 65. Werner, 2. Sabitzer, 47. Poulsen - 17. z pen. a 84. Lewandowski, 60. Alcantara, 90.+1 Alaba, 90.+5 Robben

Mohuč - Eintracht Frankfurt 4:2
Branky: 60. Córdoba, 62. Bell, 76. Muto, 90.+3 De Blasis z pen. - 42. Hrgota, 50. Seferovic

Schalke - Hamburk 1:1
Branky: 25. Burgstaller - 90.+2 Lasogga

Wolfsburg - Mönchengladbach 1:1
Branky: 58. Gómez - 24. Vestergaard

1. Bayern 34 25 7 2 89:22 82
2. Lipsko 34 20 7 7 66:39 67
3. Dortmund 34 18 10 6 72:40 64
4. Hoffenheim 34 16 14 4 64:37 62