Jakub Dvořák
27. ledna 2016 • 18:30

Místo záchrany boj o polský titul. Hloušek míří do Legie Varšava

TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český fotbalový obránce Adam Hloušek má namířeno ze Stuttgartu do Legie Varšava, přesun do Polska pro iSport.cz potvrdil. Zatímco jeho bundesligový celek bude na jaře bojovat o záchranu, Legia je v polské Ekstraklase druhá a bude se chtít porvat o titul s vedoucím Piastem Gliwice, který trénuje Radoslav Látal.Hloušek sám ještě před dvěma týdny tvrdil, že ze Stuttgartu nikam odcházet nehodlá, ale nakonec se rozhodl jinak. Informace několika polských webů potvrdil nakonec pro iSport.cz i sám Hloušek s tím, že nebude sdělovat podrobnosti, dokud nebude přestup definitivně uzavřen, což očekává ve čtvrtek dopoledne. Legia by za českého obránce či záložníka měla zaplatit Stuttgartu odstupné půl milionu eur (13,5 milionu korun).

S jeho jménem byla před časem spojována i mohutně posilující pražská Slavia, ale Hloušek odmítl jakékoliv spekulace. "O Slavii jsem slyšel, ale její zájem nebyl konkrétní. Stejně by na tom nezáleželo, protože nechci ze Stuttgartu odejít," citoval Hlouška magazín Kicker.

Příchod českého fotbalisty naznačil na Twitteru i prezident klubu Bogusław Leśnodorski, který (prý jako tradičně) zveřejnil na svém účtu iniciály AH.

Hloušek začal aktuální sezonu na pozici středního obránce, ačkoliv vždy hral na levém kraji obrany či zálohy. Po několika zápasech se však ocitl mezi náhradníky. Ve Stuttgartu má platnou smlouvu do roku 2018.

Fotbalové přestupy v Synot lize i v zahraničí sledujte ONLINE zde »