31. července 2016 • 15:58

Postrach Kadlec! Útočník v Dánsku řádí, dal dva góly za šest minut

LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů

Tak takhle by to šlo. Útočník Midtjyllandu Václav Kadlec v ligovém utkání proti Silkeborgu ukázal, že góly střílet nezapomněl. Tentokrát si přichystal hned dvojitý úder, kterým srazil odpor soupeře. Chvíli poté mohl s klidem střídat. Svůj úkol splnil na jedničku s hvězdičkou.

Není velkým tajemstvím, že Kadlec ještě neví, zda v dánském Midtjyllandu zůstane. Velký zájem o jeho služby má opět Sparta, ve které hrál od roku 2008 a dokázal v ní také neuvěřitelně ožít na hostování z německého Frankfurtu.

Od zimy je ale Kadlec hráčem Midtjyllandu. Na jaře se mu ovšem příliš nedařilo, nastoupil pouze do osmi zápasů a ani jednou se netrefil. Zádlo se, že dánské dobrodružství v klubu, kde posily vybírají pomocí pokročilých statistik, rychle skončí.

Jenže v nové sezoně je to jiný příběh. Kadlec si dobrými výkony řekl o základní sestavu a důvěru splácí. Jednou se prosadil v 1. kole dánské ligy a o necelé dva týdny později ho dokonce domácí hlasatel mohl hlásit dvakrát.

Kadlec svými góly doslova zničil Silkeborg. Ten po prvním poločase prohrával na půdě Midtjyllandu 0:1 a pokud si myslel na nějaký bodový zisk, český útočník mu to rázně vysvětlil. Góly dal ve 47. a 53. minutě. Za šest minut vymalováno.

Trenér dánského týmu tak mohl po Kadlecově představení v pohodě střídat a nechat odpočinout některé opory na čtvrteční odvetu 3. předkola Evropské ligy proti Videotonu. Dostalo se i na hrdinu dne.