9. listopadu 2008 • 17:02

Marek Čech vychytal Lokomotivu derby

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Spartaku Moskva prohráli v ruské lize derby s Lokomotivem, čímž přišli o možnost ještě zasáhnout do souboje o třetí místo konečné tabulky, a tedy i o účast alespoň v předkole Ligy mistrů.

Po domácí porážce 0:1 je Spartak až sedmý a hrozí mu, že se do příštího ročníku evropských pohárů vůbec nedostane.

V brance Lokomotivu udržel čisté konto Marek Čech, v základní sestavě Spartaku nastoupili jeho krajané Martin Jiránek a Radoslav Kováč.

Ten dostal v závěru žlutou kartu a v příštím kole bude moskevskému týmu ve Vladivostoku chybět. Zápas rozhodl už v páté minutě gruzínský reprezentant Mudžiri.

Petrohrad remizoval 1:1 v Permu, kde domácím pomohla v 70. minutě do vedení chyba českého zadáka Radka Šírla. Krátce nato však Zenit vyrovnal z penalty, kterou proměnil Timoščuk. Kazaň, která už nastoupila s jistotou zisku mistrovského titulu, doma podlehla Těreku Groznyj 1:3.

Výsledky - 28. kolo:
Dynamo Moskva - Vladivostok 2:0, Perm - Petrohrad 1:1, Spartak Moskva - Lokomotiv Moskva 0:1,
Kazaň - Groznyj 1:3.