29. května 2007 • 00:00

Remíza po průtrži

KLADNO - S patnáctiminutovým zpožděním začal kvůli průtrži mračen bezstarostný zápas, na jehož konci remizovalo Kladno s Plzní 1:1. Domácí začali lépe, už ve 4. minutě uháněl Kousal na gólmana Daňka, ten ale jeho ránu vyrazil. Nečekaně udeřilo na druhé straně, Pilař po rohu otevřel hlavou skóre. Kladno se muselo začít hnát za vyrovnáním, jenže Radzinevičius střílel do Daňka, neuspěl ani Williams a znovu Radzinevičius, který trefil břevno. Ve 44. minutě se pak při ráně Cigánka blýskl brankář Daněk. Po poločase tempo hry opadlo a zdálo se, že Plzeň vedení udrží. Jenže pak přišla 73. minuta. Na dlouhý centr si za obranu nabíhal Kaciáň, přesprintoval i stopera Radu a ten jej stáhl. Rada uviděl druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. Střelu Kousala z následného přímého kopu odvrátila plzeňská zeď na roh, po němž Kaciáň v pádu poslal míč do sítě a stanovil konečný výsledek. Plzeňský trenér Stanislav Levý označil za klíčový moment vyloučení svého stopera Rady. "Když už jsem si myslel, že se nám nemůže nic stát, přišlo hrubé podcenění situace ze strany Tomáše Rady a následně i vyloučení. Ještě nevím, kolik ho bude tahle chyba stát. Nás všechny už ale stála výhru," *** 30. kolo Gambrinus ligy Poločas 0:1 KLADNO 1 PLZEŇ 1 KLADNO b Pavlík 6 o Šimůnek 6 o Farbák 6 o Killar 5 o Hamouz 5 z Williams 5 z Gecov 4 z Šelicha 4 z Cigánek 6 ú Radzinevičius 4 ú Kousal 6 Trenér: Koubek PLZEŇ b Daněk 8 o Procházka 5 o Rada 3 o Zakopal 6 o Smola 7 z Malár 4 z Šíma 6 z Pilař 6 z Jarolím 5 ú Fillo 6 ú Krbeček 5 Trenér: Levý Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší FAKTA ZÁPASU Branky: 76. Kaciáň - 11. Pilař. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Pokorný. ŽK: Kaciáň - Rada, Pilař, Psohlavec. ČK: 74. Rada. 2150 diváků. Střídání: 46. Kalina (6) za Williamse a Kaciáň (7) za Radzinevičiuse, 74. Veleba za Gecova - 71. Psohlavec za Jarolíma, 76. Knakal za Malára, 90. Borek za Filla. MUŽ ZÁPASU JIŘÍ KACIÁŇ přišel jako střídající hráč a ukázal se jako správný žolík. "Vyfauloval" stopera hostů Radu a vstřelil i vyrovnávací gól. VERDIKT MIROSLAVA BUREŠE KLADNO ***** PLZEŇ ******