14. října 2015 • 05:00

Hradečtí Votroci slaví 110 let knihou Černobílá historie

Autor:
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedenáct desetiletí už jsou na mapě českého fotbalu Votroci z Hradce Králové. Výročí 110. založení klubu si připomínají mimo jiné vydáním knihy Černobílá historie, kterou začnou prodávat ve fanshopu při dnešní dohrávce 7. kola FNL proti Varnsdorfu.Hradečtí fanoušci si v ní na více než 360 stranách můžou přečíst o všech slavných i neslavných obdobích klubu od jeho vzniku - například o titulu v roce 1960 a zápasech s Barcelonou v Poháru mistrů, o působení Josefa Bicana u soutoku Labe s Orlicí, o talentovaném brankáři Václavu Opltovi, který zemřel po zranění, jež utrpěl při zápase, nebo z novější doby o pohárovém tažení v roce 1995.

Příběhy, které vypráví spousta pamětníků z řad hráčů a trenérů, jsou doprovázeny množstvím fotografií, mnohými dosud nepublikovanými. Součástí knihy je i rozsáhlá statistická příloha.

Na dnešním zápase s Varnsdorfem bude knihu prodávat za akční cenu 399 korun přímo trojice autorů, z nichž jedním je redaktor iSport TV Michal Petrák. S ním spolupracovali hradečtí fanoušci Jiří Rádl a Tomáš Rademacher. Cena knihy v běžné distribuci bude o sto korun vyšší.

Knihu pokřtil Ladislav Pokorný, který v dresu Hradce Králové vyhrál v roce 1960 mistrovský titul
Knihu pokřtil Ladislav Pokorný, který v dresu Hradce Králové vyhrál v roce 1960 mistrovský titul