16. září 2007 • 00:00

Slovácko dotáhlo špičku

Favorit v 7. kole druhé ligy přemohl nebezpečnou Čáslav PRAHA - Fotbalisté Slovácka se v sobotu večer bodově dotáhli na lídry druhé ligy - Příbram a Opavu. Exligový tým totiž po porážce na Hané s HFK tentokrát splnil úlohu favorita a zdolal Čáslav 1:0. V první půli se ale Slovácku nevedlo a do kabin hráče vyprovázel pískot. Po pauze však přišlo zlepšení, které tým kouče Pavla Malury dovedlo k těsné výhře. II. liga 7. kolo Sokolov si včera proti Třinci hodně věřil. Jenže místo vítězství bral všemi deseti i bod za remízu. Vydřel ji totiž až ve druhé minutě nastavení, kdy se prosadil po rohu kapitán domácích Němeček. Po pěti kolech se dočkal výhry i Hlučín. Ten doma v prvním kole porazil Bohemians Praha a včera položil na lopatky další mužstvo z hlavního města - Duklu Praha. Tým trenéra Petra Samce slavil výhru 3:1. SLOVÁCKO-ČÁSLAV 1:0 Branka: 53. Racko. Rozhodčí: Moudrý (známka x). ŽK: Chmelíček, Görner, Filipský - Hozda, Skoupý, Dian, Sedláček, Nešpor. ČK: 61. Kurak. 3720 diváků. Poločas 0:0. SLOVÁCKO: Marek - Kaspřák (87. Lysoněk), Ineman, Šimáček, Němčický - Racko, Stýskala, Görner, Eismann - Chmelíček (27. Šultes), Činčala. Trenér Pavel Malura. ČÁSLAV: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Nešpor - Skopalík, Dian, Veselý (63. Jiroušek), Hozda (80. Sedláček), Kurak - Schulmeister (83. Slezák). Trenér Pavel Medynský. Nejlepší hráči: Racko, Šultes - Zich. (knd) SOKOLOV-TŘINEC 1:1 Branky: 90+2. Němeček - 7. Ďurica. Rozhodčí: Makovička (známka 7). ŽK: Mlika, Němeček - Ceplák. 1630 diváků. Poločas 0:1. SOKOLOV: Kubásek - Kura, Hájovský, Němeček, Mach - Čada, Jiráček, Bakeš (46. Salák) - Šorfa, Mlika (58. Frohna), Vondrášek (40. Habai). Trenér Boris Kočí. TŘINEC: Bruk - Lisický, Pindor, Zítka, Matěj - Malíř, Ďurica (75. Hupka), Berger, Ceplák - Rodrigues (90. Martinčík), Hromada (63. Kořínek). Trenér Miroslav Kouřil. Nejlepší hráči: Ďurica, Rodrigues, Malíř. (vov) HLUČÍN-DUKLA PRAHA 3:1 Branky: 45. Bogdaň, 51. Horniak, 90. Švrček - 57. Holub. Rozhodčí: Mikel (známka 7). ŽK: Bogdaň, Stoklásek, Prokeš. ČK: 82. Prokeš. 910 diváků. Poločas 1:0. HLUČÍN: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Švrček, Horniak - Stoklásek, Melecký, Bogdaň (73. Prokeš), Kolář - M. Hanus, Koubek (80. Galajda). Trenér Petr Samec. DUKLA PRAHA: Rada - Kopta, Palša, Hubka, Daněk - Michal (62. Kunc), Ludačka (46. Pokorný), Holub, F. Hanus - Kulvajt, Svatoňský. Trenér Günter Bittengel. Nejlepší hráči: Sáblík, Horniak, Koubek. (bg) FULNEK-HFK OLOMOUC 1:0 Branka: 45. Smetana. Rozhodčí: Hájek (známka 7). ŽK: Vyskočil, Kovář, Slončík - Škuta, Dadák. ČK: 88. Vyskočil. 632 diváků. Poločas 1:0. FULNEK: Pospěch - Vyskočil, Kaprálik, Doležal, Sedlák - Dittrich, Kovář, Slončík - Koštuřík, Smetana (70. Krása), Malohlava (62. Gašparík). Trenér Václav Daněk. HFK OLOMOUC: Doležal -Dadák, Zlatohlavý, Kotůlek, Lošťák - Spáčil, Grim, Lukášek (61. Ševela), Krutý - Korčián (71. Vodák), Škuta (57. Kropáček). Trenér Leoš Kalvoda. Nejlepší hráči: Sedlák, Slončík - Grim. (kad) Dnešní program, 14.30: Vítkovice-Hradec Králové, Ústí nad Labem-Krč, 17.00: Příbram-Jihlava. Páteční předehrávka: Bohemians Praha-Opava 1:1 1. Opava 7 4 2 1 11:3 14 (+5) 2. Příbram 6 4 2 0 7:1 14 (+5) 3. Slovácko 7 4 2 1 9:4 14 (+2) 4. Hradec Kr. 6 4 1 1 10:5 13 (+4) 5. Fulnek 7 3 2 2 11:10 11 (-1) 6. Čáslav 7 3 1 3 9:7 10 (+1) 7. Vítkovice 6 3 1 2 9:9 10 (+1) 8. Bohemians Pr. 7 3 1 3 8:11 10 (-2) 9. HFK Olomouc 7 2 3 2 9:9 9 (0) 10. Hlučín 7 2 2 3 9:7 8 (-4) 11. Jihlava 6 2 2 2 11:10 8 (-1) 12. Sokolov 7 1 4 2 4:5 7 (-5) 13. Dukla 7 1 2 4 8:14 5 (-4) 14. Třinec 7 1 2 4 5:13 5 (-4) 15. Ústí n. L. 6 1 1 4 4:11 4 (-5) 16. Krč 6 0 2 4 4:9 2 (-7) Foto popis| HRDINA V AKCI. Záložník Slovácka Filip Racko dělal Čáslavi pořádné problémy. Tentokrát se třeba snaží uniknout Janu Schulmeisterovi. I když si hosté proti Rackovi často pomáhali fauly, záložník stejně vstřelil gól a rozhodl. Foto autor| Foto pro Nedělní Sport: Martin Sekanina