+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. listopadu 2008 • 09:21

Nelegální sázky na fotbal zaplavují svět

Autor:
Dolar - ilustrační foto
TOP VIDEA
Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice
Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příjmy ze sázek na fotbal po celém světě se ročně pohybují kolem 350 miliard dolarů, téměř třetinu této částky přitom tvoří nelegální sázky.Na kongresu v Curychu to uvedli experti organizace Early Warning System (EWS), kterou mezinárodní fotbalová federace FIFA založila pro boj s nelegálními sázkami.

"Podle průzkumů jde o více než 100 miliard dolarů a jedná se o příjmy nelegálního asijského sázkařského trhu," řekl agentuře Reuters šéf strategického oddělení EWS Wolfgang Feldner. "Chceme bojovat hlavně s Asií, protože sázení v Evropě je hodně kontrolováno, existuje spousta zákonů a pro boj s nelegálními sázkami se dělá hodně," dodal.

Navzdory tomu je však největším problémem vyšetřovatelů najít důkazy pro spojení nelegálních sázek s ovlivňováním zápasů. "V uplynulých dvou sezonách byly výsledky více než 25 zápasů spadajících pod UEFA velmi pravděpodobně zmanipulovány. Ale vyšetřování stále pokračuje," uvedl Carsten Körl, šéf společnosti Sportradar, která sázení monitoruje.

Témata:  sport, fotbal, sázkyKlasická verze
Mobilní verze