12. září 2015 • 20:53

Slavia to napodruhé zvládla, porazila Benátky, Kladno prohrálo

Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Hokejová Slavia se poprvé po sestupu z extraligy představila na stadionu v Edenu a v duelu s Benátkami nad Jizerou před 1140 diváky zvítězila 2:0. Skóre otevřel ve druhé třetině po 17 sekundách Milan Hruška, vedení pak ještě pojistil János Vas. Benátky ani ve druhém utkání nové prvoligové sezony nedokázaly skórovat.

Kladno ztratilo body i ve druhém kole, v němž na ledě Kadaně prohrálo 2:4. Rytíři přitom měli zápas slibně rozehraný, dvougólové vedení ale neudrželi a domácí vstřelili vítěznou branku v oslabení. Marek Račuk v 51. minutě vypíchl kotouč a po brejku dostal Severočechy poprvé do vedení. Vítězství domácích vzápětí pojistil Dominik Tejnor.

Most doma deklasoval Šumperk 8:2 a diváci tleskali zejména Ondřeji Havlíčkovi, jenž dal dva góly a na další dva nahrál. Pozadu nezůstal ani třiačtyřicetiletý veterán Jan Alinč, který si připsal gól a dvě asistence.

Havířov rozhodl zápas s Litoměřicemi v druhé třetině, kdy rozpoutal kanonádu a v polovině zápasu vedl už 5:0. Hostům se sice podařilo Kallovým gólem smršť zastavit, ale o tom, že body zůstanou na domácím stadionu, už bylo rozhodnuto. Havířov nakonec vyhrál 6:2.

Podobně si počínala Jihlava v duelu s Ústím nad Labem. I díky dvěma brankám Josefa Skořepy si po dvou třetinách tým z Vysočiny vypracoval tříbrankový náskok. V poslední třetině přidal David Gríger čtvrtý gól a Ústí už jen zásluhou Kuchlera korigovalo na konečných 4:1. Jihlava je po dvou kolech společně s Motorem České Budějovice stoprocentní.

Třebíč rozhodla o svém vítězství nad Přerovem také hodně brzy. Po první třetině vedla 3:0 a v dalším průběhu utkání pohodlně kontrolovala náskok. Hostům se sice podařilo na konci druhé části snížit zásluhou Hrazdiry na 3:1, další gól už ale nepadl.

První hokejová liga - 2. kolo:

Most - Šumperk 8:2 (1:1, 2:0, 5:1)
Branky: 32. a 58. Havlíček, 8. Kubinčák, 39. Zeman, 41. Zdeněk, 48. Alinč, 53. Smolka, 54. Řehoř - 19. Milfait, 48. Půhoný. Rozhodčí: Sýkora - Kokrment, Malý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 256.

Třebíč - Přerov 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Dolníček, 10. Dočekal, 18. Psota - 39. Hrazdira. Rozhodčí: Trombík - Polák, Rampír. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1470.

Jihlava - Ústí n. L. 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 19. a 23. Skořepa, 40. Štebih, 45. Gríger - 52. Kuchler. Rozhodčí: Přikryl - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:3, navíc Kuchler (Ústí) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1485.

Slavia Praha - Benátky n. J. 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 21. M. Hruška, 36. Vas. Rozhodčí: Smitka - Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 1140.

Havířov - Litoměřice 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
Branky: 2. a 25. Sztefek, 26. Maliník, 27. Kanko, 30. Mazanec, 48. Lenďák - 36. Kalla, 53. Valášek. Rozhodčí: Koziol - Vengřín, Konvička. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:1. Diváci: 1616.

Kadaň - Kladno 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 13. Mrázek, 33. Kůs, 51. Račuk, 53. Tejnor - 7. Bílek, 12. Strnad. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Šmika. Vyloučení: 7:5, navíc Chrpa - Růžička 10 min., Zajíc do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 590.