1. česká hokejová liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Zlín - 9. dubna 2024   18:00

Vsetín
Vsetín
11:58' Hrňa (Bērziņš, Zabusovs) • 46:59' Jonák (Klhůfek, Rob)
Zlín

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Střely na branku: 24 – 28
Je dobojováno! Vsetínští vyhráli v pátém finálovém utkání 2:0 a celkově vítězí 4:1 na zápasy. Stávají se tak mistry Chance ligy a míří do baráže o extraligu, ve které vyzvou poslední celek, a sice Kladno.
59:50'
Hala bouří, zní Vysoký jalovec. To znamená, že Vsetínští míří za vítězstvím v Chance lize!
59:05'
Pavel Klhůfek se natlačil před klec hostů a zblízka napřáhl ke střele, ale ta končí mimo tři tyče. Následně pak Berani otáčejí hru na opačnou stranu.
58:21'
Vsetínští drží kotouč až u hostující branky a pomalu se nachyluje čas ve třetím dějství a dost možná i v celém utkání i sérii.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:27'
Čáp zbytečně fauloval a poslal Zlín do čtyř, zbytečně tak oslabil svůj tým v boji o kontaktní branku.
57:27'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Zdeněk Čáp – 2 min., hrubost.
57:19'
Štěpán Matějček se snažil trefit zcela prázdnou zlínskou branku, ale ze středního pásma ji o kousek minul.
56:50'
Huf je na střídačce, hosté to zkusí se šesti bruslaři v poli.
56:35'
Berani se dostali do další akce, na jejím konci byla rána Aleksiho Salonena a ta končí znovu na Maximu Žukovovi.
55:44'
Martin Lang táhl akci Zlína, mezi kruhy pak střílel Vojtěch Riedl, ale jeho táhlý pokus se zastavil o hruď Maxima Žukova.
55:10'
Necelých pět minut mají hosté na to, aby se zápasem ještě něco udělali. Domácí ale dobře brání výsledek a do bezhlavých útoků se už neženou.
54:04'
Domácí se dostali do ofsajdové pozice a jejich akce skončila brzy. Hra je vykázána do středního pásma, kde se bude vhazovat.
53:03'
Nepovedená akce na straně Valachů a toho využili hostující hráči k dalšímu útočnému tažení před Žukovem. Ale nepovedlo se jim ho překonat.
51:45'
Zlínští Berani se znovu dostali do akce, ale obránci Vsetína je v rozletu zastavili a poté vyhodili puk do středního pásma.
50:41'
Jsme za polovinou třetí třetiny a domácí stále drží slibný dvoubrankový náskok.
49:50'
Hosté vrhají všechny své poslední síly do útoku. Prohrávají o dva góly a sami ví, že pokud by dnešní duel nedotáhli do vítězného konce, sezóna pro ně skončí.
49:19'
Maxim Žukov chytil do lapačky pokus hostujícího Petra Holíka a drží svůj tým. Následně pak nechal raději hru přerušit.
48:24'
Luboš Rob na pravé straně napřahoval ke střele, ale ta končí jen na betonu Daniela Hufa.
47:47'
Komerční přestávka.
46:59'
Vsetín právě vstřelil branku!
Akce domácích končí druhou přesnou trefou a Valaši vedou 2:0. VÍT JONÁK z hrany pravého kruhu zakončil a jeho svižná rána pak rozvlnila síť za zády Daniela Hufa. Asistence: Pavel Klhůfek a Luboš Rob.
46:06'
Valaši táhli akci po levé straně, jenže jim dobře sekundoval soupeř a ten poté rychle otáčí hru na opačnou stranu.
45:42'
Obrana Vsetína byla znovu velmi pozorná a po nahození hosty hned posílá puk do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
44:45'
Daniel Huf drží kotouč po zakončení Víta Jonáka a hra je přerušena. Za chvíli se bude vhazovat před jeho brankou.
44:01'
Valaši vybojovali puk, hned o něj ale přišli a Zlínští mohou vyrazit dopředu.
42:52'
Luboš Rob vytáhl hru do útočné třetiny, kde Patriks Zabusovz clonil hostům, nakonec ale nedostal přihrávku do předbrankového prostoru, aby zakončil.
41:53'
Další buly před vsetínskou brankou, hosté potřebují vyrovnat, aby se vrátili zpět do hry, zatím se jim to ale nedaří.
41:28'
Maxim Žukov kryl nahození od modré čáry a puk má ve své moci. Poté ho rozehraje spoluhráčům, aby mohli jít do útoku.
40:25'
Hosté se dostali do útočného pásma, před vsetínskou klecí ale nevymysleli nic a touš záhy také ztratili.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:46.
Střely na branku: 19 – 21
I druhá třetina je u konce a stále Vsetín vede 1:0. Ač oba týmy měly několik šancí ke skórování, oba gólmani jsou zatím pozorní a neinkasují. V závěru měl Zlín velký tlak v přesilové hře, nakonec z toho znovu nebylo nic.
40:00'
39:55'
Vsetín je v plném počtu.
39:50'
Další možnost pro Zlín, který opět před Žukovem neuspěl.
39:27'
Zlínští stále drží útočné pásmo, zblízka střílel Jesse Paukku, ale domácí i tohle ustáli a mohli si oddychnout. Přesilovkový tlak Zlína ale ještě sílí.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:18'
Martin Lang dorážel u přední tyče na levé straně, ale Maxim Žukov si poradil a zastavil hro. Následně pak se domácí celek osvobozuje vyhozením puku až před Hufa.
37:55'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Luboš Rob – 2 min., sekání.
37:35'
A znovu se hosté dostali před domácí klec, přízemní pokus pak kryje Maxim Žukov přikrytím lapačky a raději poté přerušuje hru.
37:17'
Mikko Salmio nad pravým kruhem švihl do puku a jeho rána se zastavila až na zákroku Maxima Žukova.
36:24'
Erik Hrňa napřáhl mezi kruhy a jeho pokus zablokovala pozorná zlínská obrana. Ovšem domácí stále mají kotouč ve své moci.
35:48'
Najetý Pavel Klhůfek nakonec nezakončil před Hufem, kotouč mu na poslední chvíli sjel z čepele a rázem bylo po slibně se rodící vsetínské akce.
34:52'
Vsetín drží puk co nejdále od své branky, hosté tak nemohli znovu ohrozit Maxima Žukova.
34:28'
Na řadě je další komerční přestávka.
34:18'
Valaši opět zakombinovali před Danielem Hufem, ten vykryl další pokus a drží tak naděje zlínských Beranů. Ti by potřebovali vyrovnat, aby se vrátili zpět do hry o úspěch v tomto duelu.
33:01'
Další komerční přestávka.
32:43'
Zakázané uvolnění Zlína stěhuje hru před branku Daniela Hufa, bude se vhazovat po jeho pravé ruce, Vsetín zadarmo získal útočnou třetinu.
31:41'
Zdeněk Sedlák nebezpečně vystřelil a jeho velká šance nekončí v síti Maxima Žukova.
31:06'
Rána od modré čáry z hole Martina Novotného, kterou bleskově u své pravé tyče kryje Maxim Žukov.
30:11'
Jsme za polovinou řádné hrací doby a Vsetín stále vede rozdílem jediné branky. Druhá třetina zatím nenabídla žádný vstřelený gól.
29:10'
Ondřej Smetana nabil puk Šimonu Jenáčkovi, ten místo střely od modré čáry zajel k levému hrazení, ale tam o puk přišel. Zlínští se tak mohou znovu dostat před domácí klec.
28:32'
Valaši opět zamíchali pukem ve zlínském pásmu, ale nakonec na Daniela Hufa nevyslali vůbec žádnou střelu. Hned na to pak opačným směrem pádí hosté.
28:02'
Hosté se natlačili před Maxima Žukova a ten kryje puk. Hra je přerušena a vhazovat se bude před brankou Vsetína.
27:30'
27:09'
Štěpán Matějček se dostal ke střele mezi kruhy a jeho rána končí na tyči Hufovy brány!
26:22'
Luboš Rob zavezl puk do útočného pásma, poté tam střílel Šimon Kratochvil, ale jeho pokus srazila obrana Zlína do bezpečí.
25:54'
Zlín je v plném počtu.
25:23'
Další pokus domácích, kteří v přesilové hře tlačí před soupeřovou klecí, ale zatím se jim nedaří svůj náskok navýšit.
24:50'
Na levém kruhu pálil z první Jakub Teper, puk se pak dostal k Pavlu Klhůfkovi, který ale kotouč za brankovou čáru nedotlačil.
23:53'
Bedřich Köhler – 2 min., sekání.
23:15'
Vojtěch Riedl stříle tvrdě od modré čáry a Maxim Žukov byl znovu pozorný a střelu soupeře kryje.
22:28'
Šimon Jenáček zastavil nahození hostů před klec Žukova a už tahá akci před Daniela Hufa. Vsetínští tak mohou zaútočit před jeho brankou.
21:40'
Valaši ubránili další akci Zlína a už mají puk, se kterým míří před klec Daniela Hufa.
21:03'
Zakázané uvolnění Vsetína a hra se stěhuje před klec Maxima Žukova, znovu se tak bude vhazovat před jeho svatyní.
20:27'
Hned na začátku druhé třetiny si připisuje zákrok Maxim Žukov a přerušuje hru. Buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:55.
Střely na branku: 9 – 10
První třetina je minulostí a lépe se povedla Valachům. Domácí ve dvanácté minutě využili přesilovou hru, když se z pravého kruhu prudkou ranou prosadil Erik Hrňa. Oba celky pak měly nějaké šance, které ale ke skórování nevedly. Poprvé do kabin se tak jde za stavu 1:0 pro Valachy.
20:00'
19:49'
Vojtěch Riedl pak na levém kruhu střílel na Žukova, ten vše dobře viděl a bez větších problémů ukrývá kotouč u sebe.
19:30'
Rozehrávku Zlína se snažil pokazit Erik Hrňa, ale nepovedlo se mu to a do akce tak míří právě zlínští Berani.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:02'
Pavel Klhůfek to měl na dlouhou hůl a jeho zakončení mezi kruhy tak skončilo zmarem. Následoval protiútok Zlína, ale obrana Valachů zakročila.
17:10'
Machalova rána končí na obraně Zlína a hosté se pak dokázali dostav ven a míří směrem před Žukovovu klec.
16:20'
Valaši se usadili znovu v pásmu Zlína, kde střílel Matouš Kratochvil, ale jeho pokus šel jen vedle tyče. Nicméně domácí stále drží útočnou třetinu.
15:44'
15:36'
Vít Jonák po Robově střele u přední tyče natáhl hůl, ale nedosáhl na něj, jinak by to byla teč do odkryté branky zlínského klubu.
15:09'
Vsetínští se usadili v pásmu Zlína a zakombinovali před Danielem Hufem, rána Madse Larsena ale končí jen vysoko nad zlínskou svatyní.
14:26'
A další výhoz hostů, kteří jdou rychle střídat unavenou čtveřici hráčů.
13:56'
Hned po vhazování v pásmu Zlína se puku zmocnila obrana Beranů a vyhodila ho až před klec Maxima Žukova. Tím hosté pošetřili cenné vteřiny z oslabení.
13:44'
Nicolas Werbik – 2 min., podrážení.
13:05'
Jakub Šlahař vyslal z levé strany nebezpečnou střelu, která končí na pozorném Maximu Žukovovi.
12:51'
11:58'
Valaši využívají přesilovou hru a otevírají účet dnešního zápasu. Od zadního mantinelu dostal přihrávku do pravého kruhu ERIK HRŇA, který napřáhl ke střele a tu poslal k protější tyči, kde vymetl pavučiny – 1:0. Asistence: Daniels Bērziņš a Patriks Zabusovs.
11:21'
První přesilovku mají k dispozici Valaši a už se dostávají do první akce před klecí Daniela Hufa.
11:07'
Mikuláš Zbořil – 2 min., držení.
10:08'
Zlínští hokejisté mají puk ve své moci a jdou do postupného útoku. Valaši se tak vrací zpět před Žukova, aby mu případně pomohli před jeho brankovištěm.
09:48'
Maxim Žukov nyní lapil pokus soupeře z pravého kruhu a hra je přerušena. Po první komerční přestávce se tak bude vhazovat po jeho levé ruce.
09:08'
Jesse Paukku na pravé straně byl blízko Maximu Žukovovi, jeho rána švihem ale nekončí za brankovou čarou. Hosté nyní byli v další šanci, po které se skóre nemění.
08:32'
Od své branky zakládají další akci Valaši, Zlínští ale dobře brání střední pásmo a nedovolují soupeři, aby se dostal až před branku Daniela Hufa.
07:50'
Luboš Rob na levé straně střílel na odkrytou klec zlínské klece, tam pak zakročil Daniel Huf a ránu soupeře pokryl. Tím tak hodně své hráče podržel.
07:14'
Berani zakombinovali v pásmu Vsetína, ale puk ztratili a rodila se rychlá protiakce Vsetína. Jenže tu zastavila pozorná zlínská obrana.
04:52'
Zlínští v další kombinaci před klecí soupeře, ale před Maximem Žukovem zakročila obrana Vsetína a ta už vyváží kotouč zase až před svatyni Daniela Hufa.
04:35'
Zdeněk Sedlák se ocitl mezi kruhy v dobré palebné pozici, ale nakonec jeho pokus byl nepřesný a puk si berou k sobě Vsetínští, kteří míří okamžitě dopředu.
04:01'
Nic z toho ale nebylo a před Žukovem pak na druhé straně střílel Martin Lang a jeho pokus Maxim Žukov kryje. Hra je přerušena, bul v pravém kruhu.
03:40'
Martin Lang si sklepl holí puk před sebe, ten nakonec proskočil k soupeři a Vsetínští rychle znovu otáčejí hru před branku Daniela Hufa.
03:16'
Slibně se rozvíjející akci Zlína zastavilo postavením mimo hru a ta je vykázána zpět do středního pásma, kde se za chvíli bude vhazovat.
02:31'
Patriks Zabusovs v obrovské šanci, kdy v protiútoku šel Vsetín do akce a právě Zabusovs pak střílel z první na pravém kruhu a orazítkoval tyč zlínské branky!
02:14'
Po zákroku Maxima Žukova je hra přerušena, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
01:54'
Od modré čáry napřáhl ke střele Martin Novotný a jeho rána byly zastavena obranou vsetínského celku.
00:49'
Patriks Zabusovs pálil z pravého kruhu a jeho jedovka končí na pozorném brankáři Danielu Hufovi. Ten hned nechává hru plynout a rozehrává puk spoluhráčům.
00:15'
Domácí se hned dostali do útočného pásma, ale tam si vše pohlídal Daniel Huf a poté se do akce dostávají jeho spoluhráči.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Š. Jenáček, Smetana (A), Teper, Staněk, Larsen, Ondračka, Ďurkáč – Rob (A), Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Kratochvil, Hořanský – Š. Bláha, Matějček, Holec – Zabusovs, Bērziņš, Machala.
Trenér: Jiří Weintritt

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Talafa – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A) – Paukku, Holík, Šlahař – Salmio, Werbik, M. Lang – Z. Sedlák, Süss, Novák.
Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Kika, Mejzlík – Kokrment, Malý.
5. finále – využije Vsetín první mečbol k postupu do baráže, nebo Zlín sníží?

Ve Vsetíně se dnes bude bojovat na obou stranách. Domácí budou chtít využít hned prvního mečbolu, aby si zajistili vítězství v Chance lize a zároveň postup do baráže o extraligu, naproti tomu Zlín bude odvracet hrozbu konce sezóny a chce si vynutit ještě jeden domácí zápas, aby byl ještě ve hře. Zkrátka a dobře, máme se na co těšit.
4. finále – Zlín – Vsetín 3:4 – 1:3 na zápasy

Zápas číslo 4 začali znovu lépe Valaši, už ve druhé minutě je do vedení poslal Štěpán Bláha. Ovšem Berani se ve čtrnácté minutě dokázali prosadit a na 1:1 srovnal Mikko Salmio. V první třetině pak už žádná branka nepadla a poprvé do kabin šly oba celky za nerozhodného stavu.

Jakub Teper na začátku druhé třetiny znovu poslal Vsetín do vedení a dohánět manko museli opět Zlínští. Brzy ale Zlín vyrovnal zásluhou Nicolase Werbika a zase se začínalo od nuly. A stejně jako v úvodním dějství více gólu nepadlo. Před třetí třetinou tak na ukazateli svítil stav 2:2.

Třetí část hry vypadala podobně, jako třetiny předchozí. Do vedení se v pětačtyřicáté minutě dostal Vsetín díky Vítu Jonákovi, aby o tři minuty později bylo znovu vyrovnáno, když vsetínského brankáře překonal Zdeněk Sedlák. Nakonec to vypadalo, že duel půjde do nastavené hrací doby, tu ale tři minuty před vypršením základní hrací doby odmítl Patriks Zabusovs a díky tomu nakonec Valachům vystřelil třetí výhru a zároveň mečbol.
3. finále – Zlín – Vsetín 3:5 – 1:2 na zápasy

Po přesunu do Zlína nabídla první třetina pět gólů. Ve třetí minutě poslal Valachy do vedení Ondřej Machala, o pět minut později pak srovnal z trestného střílení Jakub Šlahař. Pak se ale postupně trefili Matouš Kratochvil a Ondřej Machala a Vsetín vedl 3:1. Ovšem Zlínští se dostali na kontakt díky Janu Sūssovi a byli zpět ve hře.

Prostřední dějství už bylo na góly chudé. Hosté kontrolovali hru, domácí se naopak snažili o vyrovnání. To ale nepřišlo. Naopak znovu udeřili hosté. V pětatřicáté minutě skóroval Pavel Klhůfek a Vsetín měl dvoubrankový náskok.

Na začátku třetí třetiny se Zlínští znovu dostali soupeři na dostřel jediné branky, když se trefil Michal Gago. Berani pak šli za vyrovnáním, v závěru hráli v šesti a bez brankáře. V čase 59:26 ale Luboš Rob poslal puk do zcela prázdné zlínské branky a bylo hotovo. Valaši po výhře 5:3 šli v sérii do vedení 2:1 na zápasy.
2. finále – Vsetín – Zlín 2:3pp – 1:1 na zápasy

Druhý zápas začal velkou šancí Vsetína, když v desáté minutě měl velkou šanci Štěpán Matějček, jenž prudkou ranou nechal vyniknout Hufa. A hned z protiútoku udeřili Berani, když se z levého kruhu prosadil Jakub Šlahař. A za půl minuty měli ševci dokonce dvoubrankový náskok, z podobného místa se trefil také Martin Lang a Zlínští tak na den starý debakl dali zapomenout.

Druhá třetina pokračovala aktivitou Zlína, který si vytvořil další šance, v sedmatřicáté minutě ale skórovali Valaši a dostali se Zlínu na dostřel jediného gólu a byli zpět ve hře. Po druhé třetině se tak do kabin šlo za stavu 1:2.

Ve třetí třetině Jakub Šlahař orazítkoval tyč Žukovovy branky a velká šance Beranů tak skončila zmarem. Ve dvaapadesáté minutě pak rozradostnil domácí publikum Pavel Klhůfek a bylo vyrovnáno.

Duel nakonec došel do nastavené hrací doby a v čase 70:18 ho rozhodl Vojtěch Riedl, který si našel na levém kruhu odražený kotouč a dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Berani tak srovnali stav série na 1:1.
1. finále – Vsetín – Zlín 8:1 – 1:0 na zápasy

Do prvního finálového zápasu naskočili lépe zlínští Berani. Ty v sedmé minutě poslal do vedení Denis Kindl. Ovšem o šest minut později bylo vyrovnáno a začínalo se znovu od začátku. Patriks Zabusovs střelou vymazal manko a poprvé do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

V pětadvacáté minutě se střelecky prosadil Pavel Klhůfek a Valaši šli poprvé do vedení. A když se ještě do konce prostřední části hry trefili postupně Šimon Jenáček a Ondřej Machala, vedl Vsetín už 4:1. Berani tak do třetího dějství šli s cílem se zápasem ještě něco udělat.

Místo toho ale Zlín v šestačtyřicáté minutě prohrával už dokonce 1:6. Nejprve zvýšil na 5:1 Jakub Teper a po něm druhým střeleckým příspěvkem v utkání Patriks Zabusovs na 6:1. Zlínští pak už prakticky rezignovali a inkasovali ještě dvakrát. Vsetín nakonec ve valašském finále vyhrál 8:1 a ujal se v sérii vedení 1:0.
Hezký úterní podvečer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je páté finále Chance ligy mezi týmy VHK ROBE Vsetín a Berani Zlín. Nyní se celá série za stavu 3:1 pro Valachy přestěhovala zase na půdu Vsetína.