1. česká hokejová liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Zlín - 3. dubna 2024   17:30

Vsetín
Vsetín
36:08' Machala (Zabusovs) • 51:49' Klhůfek (Rob, Staněk)
2:3
(0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Stav série: (1:1)
Zlín
Zlín
09:51' Šlahař  (Süss) • 10:26' M. Lang  (Novák, Gago) • 70:18' Riedl  (M. Lang, Gago)
Vsetín
Svoboda, Zeliska – Zídek, Maňák
Zimní stadion Na Lapači
4260 diváků
Zlín

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Je dobojováno. Hosté vítězí na ledě Vsetína 3:2 po nastavené hrací době a to znamená, že srovnávají stav série na 1:1. Nyní se vše přestěhuje do Zlína, kde se v sobotu a v neděli odehrají další dva zápasy tohoto finále.
70:18'
Zlín právě vstřelil branku!
Je hotovo! Na začátku jednasedmdesáté minuty rozhoduje toto prodloužení hostující celek a může slavit vyrovnání v sérii. Martin Lang nejprve tvrdou ranou orazítkoval horní tyč. Puk se od ní ale odrazil na levou stranu, odkud ho VOJTĚCH RIEDL prudkou ranou napálil do sítě a rozhodl zápas – 2:3. Asistence: Martin Lang a Michal Gago.
69:49'
Blíží se polovina nastavené hrací doby a stále není rozhodnuto. Nyní se vhazuje ve středním pásmu blíže brance Vsetína.
69:45'
Šimon Jenáček se natahoval po puku v útočném pásmu, ale nakonec se k žádnému zakončení před Danielem Hufem nedostal.
68:35'
Od vlastní branky zakládají akci Berani, puk má jeden z beků a čeká, až mu dostřídají spoluhráči.
67:32'
Martin Novák nahazoval od pravého hrazení puk na branku domácích, tam byl ale připraven Maxim Žukov.
67:08'
Na řadě je další komerční přestávka.
66:46'
Miroslav Holec z prostoru mezi kruhy střílel a vyslal tak na Hufa další pokus, který ale končí právě na jeho pozorném zákroku.
66:18'
Hra je přerušena a vhazuje se před hostující klecí. Domácí se tak ještě mohou zdržet v útočném pásmu.
65:55'
Luboš Rob si najel do dobré střelecké příležitosti a jedovkou pálil na Daniela Hufa, ale jeho branku o kus minul.
65:12'
Oddechový čas pro tým Berani Zlín.
64:01'
Šimon Jenáček pálil z první a jeho rána končí vedle Hufovy klece. Další šance domácích končí zmarem.
63:34'
Ševci prošli do protiútoku, Salmio ale na pravé straně nezakončil přesně a kotouč mají zase Valaši.
63:21'
Ondřej Smetana v tlaku Vsetína pálil od modré čáry a jeho rána končí před Hufem, který si připisuje další zákrok.
62:48'
Hosté se snad poprvé v nastavené hrací době dostali do akce před domácí klecí, ale nakonec z toho nebylo nic.
61:36'
Machala nechal puk pro Patrikse Zabusovse, ale druhý jmenovaný svižnou ranou proti Danielu Hufovi neuspěl.
60:55'
Valaši se dostali do útočné třetiny, kde chvíli kombinovali, ale před Danielem Hufem nedokázali přesně zakončit.
60:17'
Zlínští se dopustili zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před Daniela Hufa, vhazování po jeho pravé ruce.
60:01'
Další třetina začne přibližně v 20:15.
Střely na branku: 38 – 14
Řádná hrací doba vítěze neurčila a na řadu přijde dvacetiminutové prodloužení a poté případně samostatné nájezdy.
60:00'
59:20'
V pásmu Vsetína vznikl souboj o kotouč, nakonec ho vydolovali domácí a jdou rychle ještě před zlínskou branku.
58:18'
Ševci se ještě dostali před vsetínskou branku, ale zblízka nezakončil Jan Süss.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:43'
Robin Staněk pálil od modré čáry a jeho pumelice končí na obraně Zlína, která ho poté vyhodila do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
55:56'
Puk je ve středním pásmu a jdou za ním domácí, kteří se tak dostávají zase do pásma Zlína.
55:13'
Vsetín je v plném počtu.
54:56'
Hostům se nedaří strhnout v přesilové hře vedení na svou stranu a Vsetín se zase osvobozuje.
53:38'
Berani se usadili v pásmu Valachů, ovšem na Maxima Žukova nevyslali zatím žádnou pořádnou přesilovkovou střelu.
53:13'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Robin Staněk – 2 min., vysoká hůl.
51:49'
Vsetín právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Dalekonosná střela mířila na hostující branku, kde se poté dobře postavil u tyče PAVEL KLHŮFEK a následně pak doklepl kotouč za brankovou čáru – 2:2. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Luboš Rob a Robin Staněk.
51:35'
Pavel Klhůfek hledal přihrávkou Matějčka, druhý jmenovaný ale nezakončil přesně.
50:27'
Daniel Huf bleskově zakročil proti střele domácích hned po buly a raději před dotěrnými vsetínskými útočníky přerušuje hru. Buly po jeho pravé ruce.
50:10'
Polovina třetí třetiny je minulostí, domácí stále ztrácejí jednu branku. Z pravého kruhu pálil Mads Larsen, ale puk zamířil jen vedle protější tyče.
48:56'
Zlín se dostal do přečíslení a jeden z hostů poté posílal přihrávku do prostoru mezi kruhy, kterou ale vystihl obránce Vsetína a domácí otáčejí hru.
48:29'
Domácí se snaží vyrovnat, Zlín je zatím proti. Nyní se Vsetínští dopustili postavení mimo hru a ta je přerušena. Po další komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu blíže zlínské kleci.
47:42'
Zakázané uvolnění Vsetína stěhuje hru zpět před Maxima Žukova, vhazovat se bude po jeho pravé ruce. Zlín tak zadarmo získal útočnou třetinu.
47:14'
Bedřich Köhler od levého hrazení napřáhl ke střele, ale pro Žukova to byla lahůdka a ten kotouč znovu jistí v lapačce.
46:19'
Mads Larsen na druhé straně na hraně pravého kruhu švihl do střely, jeho přízemní pokus pak končí na betonu Daniela Hufa.
45:46'
A už je v plném počtu.
45:35'
Další Langova rána končí mimo Žukovovu klec a Vsetín se znovu osvobozuje.
44:52'
Martin Lang po vyšachování obrany Vsetína pálil na levé straně, zblízka ale branku Maxima Žukova přestřelil.
44:22'
Valaši mají to nejhorší za sebou a už jsou ve čtyřech hráčích na ledové ploše.
44:08'
Petr Holík vyšperkoval akci Zlína přihrávkou na pravou stranu, kde byl Jakub Šlahař, jeho pokus mířící k přední tyči ale končí na vyrážečce Maxima Žukova.
43:46'
Patriks Zabusovs – 2 min., krosček.
43:46'
A pak sám Zabusovs předvedl zbytečný faul na soupeře a Vsetín jde do tří!
43:37'
Patriks Zabusovs šel v oslabení před branku soupeře, ale obránce Zlína ho zastavil.
42:42'
Jakub Šlahař pálil na branku Vsetína, ale za Žukovem opět zvoní tyč. Další velká šance ševců zůstala bet gólového efektu a domácí se osvobozují.
42:22'
Markus Kojo – 2 min., držení.
42:10'
Bedřich Köhler se natlačil před branku Vsetína, jeho pokus ale končí jen mimo tři tyče.
41:13'
Od modré čáry pálil tvrdě Jakub Teper a hostující brankář Daniel Huf v pokleku zakročil a kotouč má v lapačce. Posléze je hra zastavena, buly před jeho klecí.
40:26'
Hosté se hned na začátku třetí třetiny vydali do zakončení před domácí klecí, ta ale byla poté posunuta a hra je přerušena.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:20.
Střely na branku: 32 – 11
Také druhé dějství je minulostí a v něm se povedlo domácím dostat se Zlínu na kontaktní branku. V sedmatřicáté minutě prostřelil Hufa v přesilové hře Ondřej Machala a Vsetín se tak vrátil zase zpátky do hry. Ještě nás tak čeká hodně zajímavá třetí třetina.
40:00'
39:40'
Ještě se do akce vydávali domácí hráči, už to ale nestihli dostat se s pukem před branku Daniela Hufa.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
Jiří Suhrada sebral nahození Vsetína a hned vytáhl puk ven z obranné třetiny. Do akce tak mohou okamžitě zamířit Berani.
37:24'
Vsetínští ožili a v závěru druhé třetiny se tlačili opět do zakončení, ale proti byla pozorná obrana Zlína, která vše domácím překazila.
36:08'
Přesilovka je využita a domácí jdou na kontakt Zlínu. Na pravém kruhu si potáhl puk ONDŘEJ MACHALA a poté tvrdou ránou probudil v síti hostů snad všechny pavouky – 1:2. Valaši tak jsou zase zpátky ve hře. Asistence: Patriks Zabusovs.
35:43'
Zlínští doplatili znovu na nedisciplinovanost a čelí další přesilovce Vsetína. Ten se snaží o kontaktní branku.
35:06'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Michal Gago – 2 min., podrážení.
33:55'
Rodící se akci Vsetína zastavila zlínská obrana a dostala puk do bezpečné vzdálenosti od Daniela Hufa.
32:25'
Erik Hrňa si hned po buly vybruslil na pravém kruhu do lepší střelecké pozice, jeho švih ale lapil Daniel Huf a zastavuje hru.
32:20'
31:33'
Zlínští neustále hýří pohybem a snaží se držet puk co nejdále od Hufa, rozhodně nechtějí dopustit to, co se stalo včera. K duelu přistoupili zodpovědněji.
30:34'
Martin Lang měl na holi třetí gól Zlína! U přední tyče měl odkrytou část domácí branky a hned před ní zakončil, trefil ale pouze tyč! Domácím nyní muselo pořádně zatrnout!
30:01'
Jsme za polovinou řádné hrací doby a zlínští Berani stále drží dvoubrankový náskok. Ovšem domácí buší do vrat a snaží o vstřelení kontaktního gólu.
29:11'
A hned se dostal do zakončení před Maximem Žukovem, který však tohle ustál a podržel svůj tým ve hře.
28:57'
Zlín je v plném počtu.
28:44'
Puk je u Žukova a zlínští Berani oslabení už zvládnou bez ztráty kytičky.
28:13'
Zlínští vyhodili puk až před klec Maxima Žukova a šetří další vteřiny ze své početní nevýhody.
27:22'
Hosté šli do přečíslení v oslabení, ale nakonec před domácí brankou nevymysleli nic. Hned na to se rychle vrací zpět, protože Valaši míří před Daniela Hufa.
27:09'
Luboš Rob nebezpečně z pravého kruhu pálil na branku Zlína, kde ramenem zasáhl Daniel Huf. Následně pak hostující brankář zvládl další tlak soupeře a má kotouč ve své moci.
26:57'
Jakub Šlahař – 2 min., nedovolené bránění.
26:46'
Štěpán Bláha z nápřahu netrefuje zařízení a domácí se pak dostávají ke kotouči a míří dopředu.
26:09'
Na levé straně šikovně vystřelil Erik Hrňa, ale jeho rána se odrazila o beton Hufa. Následná jeho vlastní dorážka už ale končí v moci brankáře Zlína.
25:45'
Bedřich Köhler dostal přihrávku před branku Vsetína, zlínský veterán ale svoji přízemní střelu poslal pouze do betonu domácího brankáře Maxima Žukova.
24:29'
A hned se dostali do akce před domácí brankou, po ráně Martina Novotného ale puk končí v moci brankáře Maxima Žukova.
23:18'
Berani jsou v plném počtu.
23:01'
Zlínští se výhozem znovu osvobozují a šetří další vteřiny. Tohle oslabení už zvládnou bez úhony.
22:44'
Jakub Teper pálil z dálky a orazítkoval tyč zlínské branky! Domácí tak nebyli daleko od kontaktního gólu.
21:46'
Domácí mají k dispozici přesilovou hru, hosté se ale zatím dobře brání a nyní se jim povedlo vyhodit puk až před klec Maxima Žukova.
21:18'
Martin Novák – 2 min., sekání.
20:25'
Ondřej Smetana nad levým kruhem napřáhl ke střele a tu poté chytá pozorný Daniel Huf a nechává hru zastavit.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:26.
Střely na branku: 11 – 7
První třetina je minulostí a patřila Zlínu. Ten se ze včerejšího hrůzostrašného debaklu oklepal, hodil ho za hlavu a do dnešního duelu vstoupili Berani úplně jinak a brzy z toho byly dvě rychlé přesné trefy. Hosté tak jsou ve vedení o dva góly a prahnou po vyrovnání série, zatím k tomu mají blíže než Vsetín navýšení vedení v sérii. Uvidíme, co nám nabídne další průběh hry, máme se opět na co těšit.
20:00'
19:25'
Dobrá obranná hra na straně Zlína a ten má opět kotouč ve své moci. Následně pak se Berani dostali do útočného pásma, kde ale kotouč ztratili a rychle se ještě vrací zpět před Daniela Hufa.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:11'
Jesse Paukku dostal nabito na levý kruh a jeho skákavá střela skončila na pozorném Maximu Žukovovi. Ten poté udržel puk v lapačce a hra je zastavena.
17:11'
Po vsetínské šanci skončil puk u Daniela Hufa a ten přerušuje hru. Za chvíli set tak bude vhazovat po jeho levé ruce.
16:34'
Hosté nahodili puk do útočného pásma a šli vystřídat. U puku jsou nyní Vsetínští a pádí do útočné akce.
15:36'
15:02'
Nepovedená souhra zlínských Beranů a toho domácí využili k dalšímu výhozu puku až před branku Daniela Hufa tak.
13:43'
Berani se dostali do útočného pásma, kde rozvinuli přesilovkovou akci, ale z ní nevytěžili nic a Vsetín se bleskově osvobozuje.
13:36'
Na řadě je komerční přestávka.
13:36'
13:36'
Nyní měl dopředu nakročeno Stanislav Sadovikov, ale puk ztratil a následoval protiútok soupeře, ten se ale dopustil faulu a první přesilovku si zahraje také Zlín.
12:20'
Vsetínští se sice natlačili před branku Zlína, ale nakonec Adam Hořanský nezakončil tak, jak by si přál. Nicméně domácí puk v pásmu udrželi a nadále operují před Žukovem.
11:35'
Na Zlínu je vidět, že včerejší debakl hodil za hlavu a po úvodním vyčkávání, s čím vyrukuje soupeř, se dostal do šancí a hned z toho byly dva slepené góly.
10:26'
Tak to je pro domácí šok. Po chvilce totiž inkasují znovu. A opět to bylo po střele z levé strany. Tentokráte se po několika odrazech dostal puk na hůl MARTINA LANGA, jenž ho poslal do sítě k zadní tyči – 0:2. Asistence: Martin Novák a Michal Gago.
09:51'
A hned na druhé straně udeřili hosté, kteří jdou do vedení. Jan Süss udržel puk, potáhl ho a nasměroval ho pro JAKUBA ŠLAHAŘE, který si najel do levého kruhu. Jeho následná střela pak zaplula k protější tyči – 0:1. Asistence: Jan Süss.
09:25'
Štěpán Matějček na levé straně z otočky bleskurychle vystřelil a jeho dělovka pak zaměstnala Daniela Hufa, který musel opět zasáhnout. Tohle byla zatím největší šance zápasu.
09:01'
Ondřej Machala se prodral obranou Zlína už ve středním pásmu, poté si to namířil až před Daniela Hufa, zblízka ale švihem na hostujícího brankáře nevyzrál.
08:50'
Zakázané uvolnění Zlína a hra se opět stěhuje před Daniela Hufa, vhazovat se bude za chvilku po jeho pravé ruce.
08:31'
Gago je na ledě a Zlín je v plném počtu.
08:24'
Patriks Zabusovs nepříjemnou střelou nechal vyznamenat Daniela Hufa, který u těla zastavil puk lapačkou a nechává hru zastavit. Buly po jeho levé ruce.
07:58'
Zlínští se dostali na kotouč a vyhodili ho až před branku Maxima Žukova. Šetří tak další vteřiny ze své početní nevýhody.
07:25'
Ofsajdové postavení Vsetína vykazuje hru do středního pásma, kde se za chvíli bude vhazovat.
06:31'
Hned po buly zasáhl vysokou holí do obličeje domácího hráče Michal Gago a putuje na trestnou lavici. Jako první si tak přesilovou hru zahraje Valašský hokejový klub.
06:22'
Další pokus domácích, tentokráte na Hufa mířil Miroslav Holec a hostující brankář tak musel opět do akce, když střelu holí srazil do rohu obranného pásma.
05:37'
A hned na Daniela Hufa pálil Luboš Rob, jeho utaženou střelu poté zastavil Petr Holík a dostal touš do bezpečí daleko od hostujícího brankáře.
05:09'
Na Žukova šla další střela, tu ale zablokovala vsetínská obrana a Valašský hokejový klub poté míří rychle do další útočné akce.
03:40'
Nyní se museli mít na pozoru také domácí hráči, z levé strany vyslal jedovku Michal Gago a Maxim Žukov si místo u pravé tyče pokryl a proti jeho střele zakročil.
02:55'
Od vlastního brankáře zakládají další zlínskou akci hosté, nejprve ale čekají, až dostřídají kompletní pětici hráčů.
02:06'
Valaši se stále drží v útočné třetině a Daniel Huf tak měl opět plné ruce práce. Zejména proti střele Patrikse Zabusovse, jenž pálil z pravého kruhu a jeho dělovku Huf pokryl.
01:55'
Další nepříjemné počínání Vsetínských před zlínskou brankou a Daniel Huf poté vše hasí zákrokem a raději po něm přerušuje hru.
01:20'
Jakub Šlahař na druhé straně pálil z první, ale branku Maxima Žukova o kus minul.
00:46'
Štěpán Matějček dostal nabito mezi kruhy a jeho nebezpečné zakončení šlo na bránu Zlína, kde ale zakročil Daniel Huf a má tak první důležitý zákrok.
00:15'
Po úvodním vhazování jsou na puku hosté, ale rychle o něj v útočném pásmu přišli. Domácí se tak pokusí po zisku kotouče projít k Hufovi.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Larsen, Smetana (A), Teper, Staněk, Ďurkáč, Š. Jenáček, Kojo – Rob (A), Klhůfek, Matějček – Hrňa (C), Kratochvil, Holec – Š. Bláha, Kern, Hořanský – Zabusovs, Ondračka, Machala.
Trenér: Jiří Weintritt

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – Šlahař, Werbik, Süss – M. Lang, Gago, Novák – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C).
Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Svoboda, Zeliska – Zídek, Maňák.
2. finále – Využije Vsetín znovu domácího prostředí nebo Zlín srovná?

Vsetínští jsou na koni a i dnes by rádi ve svém chrámu zvítězili. Ukáží opět svou útočnou sílu? Zlínští se z úterního debaklu musí rychle oklepat, chtějí-li pomýšlet na vyrovnání série. Jak to nakonec dopadne, se nechme překvapit. Znovu nás ale čeká další velká valašská hokejová bitva.
1. finále – Vsetín vede 1:0 na zápasy

Do prvního finálového zápasu naskočili lépe zlínští Berani. Ty v sedmé minutě poslal do vedení Denis Kindl. Ovšem o šest minut později bylo vyrovnáno a začínalo se znovu od začátku. Patriks Zabusovs střelou vymazal manko a poprvé do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

V pětadvacáté minutě se střelecky prosadil Pavel Klhůfek a Valaši šli poprvé do vedení. A když se ještě do konce prostřední části hry trefili postupně Šimon Jenáček a Ondřej Machala, vedl Vsetín už 4:1. Berani tak do třetího dějství šli s cílem se zápasem ještě něco udělat.

Místo toho ale Zlín v šestačtyřicáté minutě prohrával už dokonce 1:6. Nejprve zvýšil na 5:1 Jakub Teper a po něm druhým střeleckým příspěvkem v utkání Patriks Zabusovs na 6:1. Zlínští pak už prakticky rezignovali a inkasovali ještě dvakrát. Vsetín nakonec ve valašském finále vyhrál 8:1 a ujal se v sérii vedení 1:0.
Hezký středeční podvečer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je druhé finále Chance ligy mezi týmy VHK ROBE Vsetín a Berani Zlín. Přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.