17. listopadu 2013 • 15:40

Petružálek zase rozhodl o výhře, Kovář vládne nahrávačům KHL

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český hokejový útočník Jakub Petružálek z Chabarovsku vstřelil v dnešním utkání KHL s Podolskem dva góly a zasloužil se o vítězství Amuru 4:2. Osmadvacetiletý reprezentant se ve druhé třetině postaral o navýšení náskoku z 1:0 na 3:0, takže byl stejně jako v předchozím zápase s Kazaní (6:3) autorem vítězného gólu. Soupeř se prosadil až v poslední části za stavu 0:4.

Petružálek se mezi střelce zapsal ve třetím utkání po sobě, v této sezoně to byl jeho třetí dvougólový zápas. Celkem má na kontě 11 branek a s 15 body je nejproduktivnějším hráčem mužstva.

V úspěšné sérii pokračoval také Jan Kovář. Nejproduktivnější Čech v KHL bodoval v sedmém utkání v řadě, když jedním gólem a dvěma asistencemi přispěl k domácímu vítězství Magnitogorsku 4:0 nad Záhřebem.

S 27 nahrávkami je Kovář v lize nejlepší, dnes vstřelil desátou branku a v kanadském bodování mu patří třetí místo.

Lukáš Kašpar z Doněcku otevřel v sedmé minutě skóre zápasu v Ufě. O deset minut později už byl stav 2:2, tím ale střelecké manévry skončily. O druhém bodu pro ukrajinský celek rozhodly až samostatné nájezdy.