10. září 2015 • 19:22

Sobotka dal gól a vede kanadské bodování KHL, trefil se i Roth

Sobotkův gól pomohl k výhře Omsku
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1:0. Nádherně rozhodl Čermák CELÝ SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1:0. Nádherně rozhodl Čermák
SESTŘIH La Ligy: Barcelona - Leganés 2:1, Messi zachránil výhru z penalty SESTŘIH La Ligy: Barcelona - Leganés 2:1, Messi zachránil výhru z penalty

Hokejisté Jekatěrinburgu s Jakubem Kovářem v brance prohráli v KHL 1:4 se Soči. V osmém utkání sezony utrpěli první porážku v normální hrací době a přišli o vedení v soutěži. Na prvním místě je vystřídal Omsk, který zdolal i díky jednomu gólu Vladimíra Sobotky a dvěma asistencím Michala Kempného Togliatti jednoznačně 6:1.

Jekatěrinburg v 11. minutě odpověděl na úvodní gól Soči trefou Jegora Žuravljova, který skóroval po asistenci Petra Koukala, pak už ale skórovali jen hosté. Avtomobilist doma neuspěl podruhé za sebou, v úterý podlehl Jaroslavli 2:3 v prodloužení.

Omsk si připsal páté a dosud nejvyšší vítězství v sezoně, na kontě má k tomu tři porážky po samostatných nájezdech a je v čele KHL o bod před Jekatěrinburgem.

Sobotka zvýšil v utkání s Togliatti už na 5:0 ve 33. minutě svým čtvrtým gólem v sezoně. S devíti kanadskými body je momentálně nejproduktivnějším hráčem soutěže. Brankář Omsku Denis Kostin, jenž dostal přednost před Dominikem Furchem, přišel o čisté konto v 57. minutě. Dvacetiletý gólman jinak pochytal 20 střel a k vítězství přispěl také asistencí u první branky.

Svůj první gól v KHL vstřelil obránce Vladimír Roth. Posila Novosibirsku z Třince trefou do prázdné branky sedm sekund před sirénou zpečetila vítězství nad Dinamem Riga 4:1. V brance Sibiru se na výhře podílel Alexander Salák, jenž pochytal 31 střel.