18. září 2015 • 20:20

Kovář přihrál Mozjakinovi na 250. gól, Štěpánek má první nulu

Jan Kovář nahrál na obě branky Metallurgu
SESTŘIH Premier League: Everton - Manchester City 4:0. Velký debakl Guardiolova týmu SESTŘIH Premier League: Everton - Manchester City 4:0. Velký debakl Guardiolova týmu
SESTŘIH La Ligy: Sevilla - Real Madrid 2:1 SESTŘIH La Ligy: Sevilla - Real Madrid 2:1

Útočník Jan Kovář přihrál v dnešním utkání Magnitogorsku s Novosibirskem na rekordní gól Sergeji Mozjakinovi. Kapitán Metallurgu se stal prvním hráčem, jenž nastřílel 250. branek v Kontinentální hokejové lize. Magnitogorsk vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

Kovář nahrál na obě branky Metallurgu. Na jubilejním zápisu se podílel krátce po zahájení druhé třetiny, když po přejetí útočné modré předal puk Mozjakinovi. Nejproduktivnější hráč v historii soutěže napřáhl a poprvé překonal českého gólmana Alexandra Saláka v brance Novosibirsku, jemuž se nepovedlo puk zachytit do lapačky.

Druhou branku Metallurgu vstřelil další člen elitního útoku Danis Zaripov, jemuž přihráli Mozjakin s Kolářem. Zaripov poté rozhodl i maratonskou sérii nájezdů.

První nulu v sezoně zaznamenal Jakub Štěpánek v brance Čerepovce, jenž vychytal v souboji nejhorších týmů soutěže vítězství 2:0 v Togliatti. Štěpánek zlikvidoval 23 střel Lady.

K souboji českých gólmanů došlo v Jekatěrinburgu, kde se domácí Jakub Kovář radoval z výhry 3:2 po prodloužení nad Omskem Dominika Furcha. V sestavě Avangardu chyběl druhý nejproduktivnější hráč soutěže Vladimír Sobotka, jenž si v pondělním utkání proti Soči poranil koleno.

Kontinentální hokejová liga:

Chanty-Mansijsk - Barys Astana 1:0, Čeljabinsk - Vladivostok 2:1 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - Omsk 3:2 v prodl. (za domácí Koukal 0+1), Magnitogorsk - Novosibirsk 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Kovář 0+2), Ufa - Novokuzněck 4:1, Lada Togliatti - Čerepovec 0:2 (čisté konto Štěpánek),

Témata:  KHLSporthokej