8. ledna 2016 • 11:09

Zohorna vstřelil v KHL dva góly, Francouze vyhnal Chabarovsk z brány

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český útočník Tomáš Zohorna z Chabarovsku se v utkání Kontinentální hokejové ligy zaskvěl třemi body. Osmadvacetiletý reprezentant vstřelil do sítě Čeljabinsku dvě branky a přidal jednu asistenci. Domácí celek zvítězil 5:3, brankář hostů Pavel Francouz střídal po třetím inkasovaném gólu.

Zohorna se poprvé trefil už po 39 sekundách hry, kdy mu ustupující zadáci Čeljabinsku nechali hodně místa a Francouz na jeho příklep nedosáhl. Český nováček v KHL pak přihrál na druhý gól Dmitriji Tarasovovi, a když v desáté minutě zvýšil Rinat Ibragimov na 3:0, vystřídal Francouze v brance hostů Vasilij Děmčenko.

Ten odolával necelých pět minut, pak Zohorna potrestal hrubou chybu Traktoru při rozehrávce a po sólovém nájezdu vstřelil šestý gól v sezoně. Ten byl pro Chabarovsk nakonec vítězný. Amur v druhé třetině vedl už 5:0, za marně dotahující Čeljabinsk poté skóroval i Martin Růžička.