Neuvirth vychytal Islanders, soka i s Židlickým poslal proti Jágrovi

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

SOUHRN | gólman Michal Neuvirth se v nedělním utkání NHL objevil po téměř měsíční absenci v brance Philadelphie, kterou dovedl patnácti úspěšnými zásahy k výhře 5:2 na ledě New Yorku Islanders. V poslední hrací den základní části soutěže se o body bojovalo ještě ve Washingtonu, kde domácí podlehli Anaheimu 0:2.

Neuvirth inkasoval obě branky v úvodních deseti minutách. Nejdříve českého brankáře přelstil bekhendovým blafákem Nikolaj Kuljomin a poté po střílené přihrávce Ryana Pulocka doklepl puk do prázdné klece Matt Martin. Hosté ještě v úvodní třetině srovnali skóre. Obrat odstartoval po přihrávce Jakuba Voráčka nahozením od modré čáry Shayne Gostisbehere. Další trefy postupně přidali Jevgenij Medveděv, Michael Raffl, Scott Laughton a R. J. Umberger.

Oba týmy měly před zápasem už jistý postup do play off a šetřily několik klíčových hráčů včetně kapitánů Johna Tavarese a Claudea Girouxe. Výsledek určil už jen pořadí ve Východní konferenci a složení jednotlivých dvojic v bojích o Stanleyův pohár.

Anaheim si vítězstvím zajistil počtvrté v řadě prvenství v Pacifické divizi. Branky vstřelili v úvodu prostřední třetiny Corey Perry a Nick Ritchie, gólman Frederik Andersen potřeboval k vychytané nule 24 zákroků.

Výsledky:

NY Islanders - Philadelphia 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Branky: 6. Kuljomin, 10. Martin - 12. Gostisbehere (Voráček), 20. Medveděv, 27. Raffl, 46. Laughton, 52. Umberger. Střely na branku: 17:27. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval dvě branky ze 17 střel a úspěšnost zásahů měl 88,24 procenta. Diváci: 14.244. Hvězdy zápasu: 1. Raffl, 2. Medveděv (oba Philadelphia), 3. De Haan (NY Islanders).

Washington - Anaheim 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 25. Perry, 27. Ritchie. Střely na branku: 24:21. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Williams (Washington), 2. Andersen, 3. Perry (oba Anaheim).