Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. října 2016 • 14:34

Hvězdný trapas Chicaga! Kane a spol. si dali vlastňák do prázdné brány

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Patrick Kane, Duncan Keith a Brent Seabrook patří ke klíčovým strůjcům všech úspěchů Chicaga během poslední veleúspěšné dekády. Úterní start nového ročníku NHL Blackhawks ale vůbec nevyšel a tohle slavné trio navíc bylo u kuriózního vlastňáku, který uzavřel porážku 2:5 s rivalem ze St.Louis.

Poslední vteřiny zápasu ubíhaly a čím dál víc bylo jasné, že parta kolem kapitána Jonathana Toewse z této bitvy žádné body nevytáhne. Blackhawks se stejně pokusili skóre korigovat a snažili se snížit při hře bez brankáře. Teď toho asi litují.

Zadovka kanadského beka Seabrooka od modré čáry projela kolem Kanea a na brankové čáře byl o chvilku později i Keith. Nehezký začátek sezony pro jednoho z favoritů.

Domácí mužstvo popravil dvěma góly střelec Vladimír Tarasenko. A také vlasní nedisciplinovanost. Od 24. do 42. minuty byli vylučovaní jen hráči Chicaga, na trestnou lavici zamířili celkem šestkrát a v polovině případů koutek hanby opouštěli předčasně.

„Pro nás je to s tímhle množstvím trestů pak mnohem těžší. Oni se díky tomu mohli nadechnout, dali nám dva rychlé góly a bylo to," řekl po utkání pro NHL.com brankář Corey Crawford, na kterého letělo v zápase celkem 32 střel.

Do zápasu zasáhli také dva čeští hokejisté, na straně vítězů odehrál dvanáct minut útočník Dmitrij Jaškin a za domácí si odbyl svou premiéru v nejslavnější lize světa obránce Michal Kempný.

Na ledě strávil téměř 19 minut, připsal si 2 hity a 1 zblokovanou střelu. Jeho výkon se líbil, kouč John Quenneville ho označil jako "velmi slušný".

Český reprezentant patřil mezi šestici hráčů, kteří nemají žádnou, nebo minimální zkušenost s NHL. I to se možná na ledě lehce projevilo. „Jenže když nehrajete naplno, nevyužíváte maximální rychlost a nevyhráváte souboje, většinou vás to stojí zápas," bránil nové tváře pro Chicago Tribune kapitán Toews.

Na nápravu je tu dalších 81 zápasů...

Chicago - St. Louis 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky: 5. Pánik, 34. Hartman - 40. a 59. Tarasenko, 25. Shattenkirk, 41. Stastny, 60. Upshall. Střely na branku: 19:33. Diváci: 21.729. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Stastny (oba St. Louis), 3. Hartman (Chicago).