NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Vancouver - 27. dubna 2024   01:30

Vancouver
13:23' J. Miller  (Q. Hughes, E. Pettersson) • 24:33' Boeser  (J. Miller, Q. Hughes)
Nashville
McIsaac, StLaurent – Shewchyk, Knorr
Bridgestone Arena, Nashville
17 474 diváků
Vancouver

Utkání je u konce a hosté se mohou radovat z druhé výhry. Třetí třetina přinesla velkou snahu domácích o zvrat, svého soupeře Nashville výrazně přestřílel, nicméně v brance Vancouveru stál skvělý DeSmith, který odolával až do 57. minuty, kdy jej pěknou ranou překonal Luke Evangelista. Víc už ale domácí celek nezvládl a tak Vancouveru k výhře stačilo pouhých 12 střel, přetavených ve dva góly. Po výhře 2:1 tak vede kanadský celek stejným poměrem na zápasy. Duel číslo čtyři se odehraje už v neděli od 23:00 opět na ledě Nashvillu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:50'
Nyquistova střela z úhlu skončila na brankáři, hosté poté vyhodili ven z pásma.
59:34'
Josiho střela byla sražena, Blueger vytlačil puk do středního pásma.
58:58'
Přihrávka rukou posouvá hru do středního pásma.
58:30'
Obrovský závar před DeSmithem, do zakončení se cpal hlavně O'Reilly, hosté nějakým způsobem udrželi puk před brankovou čárou.
58:09'
Evangelista se prodíral do útočného pásma z pravé strany, puk mu ale utekl přesně k DeSmithovi.
57:50'
Saros je na střídačce, začíná power-play Nashvillu!
57:50'
Nashville si bere oddechový čas.
57:50'
Rázem je domácích plný led a Vancouver situaci pro tuto chvíli vyřešil vyhozením na zakázané uvolnění.
56:48'
Nashville právě vstřelil branku!
Je tu drama! Hosté ztratili ve středním pásmu puk, Nashville se nahrnul přes modrou čáru, prostor na střelu dostal LUKE EVANGELISTA a jeho prudký pokus skončil v horním růžku branky. DeSmith si stěžoval na atak na hranici brankoviště, gól však platí a je to 1:2. Asistence: Jason Zucker, Alexandre Carrier.
56:34'
Miller poté ztroskotal na Sarosovi, ten svým zákrokem přerušil hru.
55:59'
Zatím přišla pouze chyba a Pettersson mohl zakončovat zpoza kruhů. Jeho rána byla sražena.
55:32'
Za malou chvíli se dá očekávat, že pokud se domácí usadí v útočném pásmu, odjede gólman Saros na střídačku a začne power-play Nashvillu.
55:10'
Neuspěl ani Forsberg při svém nahození od modré čáry. Puk se zastavil ještě před brankářem.
54:47'
Domácím dnes prostě není přáno. Střela od modré čáry byla tečována a DeSmith dokázal na brankovišti vytáhnout pohotový zákrok lapačkou.
53:49'
Klička na modré čáře znamenala, že se Lauzon vystavil do ofsajdu.
52:46'
Zadorov je na ledě, Vancouver přežil dlouhé oslabení bez jakékoliv úhony.
52:22'
Už to Nashvillu zase skřípe, domácí mají docela problém se udržet v útočném pásmu.
51:07'
Vancouver přečkal nejhorší, už brání ve čtyřech.
50:53'
Po buly vznikl v pásmu hostů zmatek a závar na brankovišti, DeSmith ležel na ledě, střela zblízka ale byla sražena do ochranné sítě.
50:46'
No a pozor, Nikita Zadorov vyhodil puk přes mantinel a nabídl tak soupeři 21 sekund dlouhou přesilovku pět na tři! Sám si odsedí trest za zdržování hry.
50:37'
K akci se nadechoval Sissons, už ale ve středním pásmu byl zastaven Petterssonem.
50:00'
K levému kruhu dostal přihrávku O'Reilly, z dobré pozice ale netrefil přesně.
49:41'
Nepovedená rozehrávka Nashvillu, domácí se sami zbavili útočného pásma.
49:07'
Přesilovka pro domácí. V útočném pásmu přehnal důraz Brock Boeser a vyslechl si trest na dvě minuty za podrážení.
48:41'
Vancouver přečkal těžší chvíle a je nyní v útočném pásmu, kde se snaží nachytat Sarose.
47:19'
Hughesova střela byla zblokovaná, domácí poté vytlačili puk do středního pásma.
46:21'
Nahození na Sutera nebylo přesné, puk skončil v pásmu Nashvillu, domácí už jdou do protiútoku.
45:57'
Další vhazování před DeSmithem, ten už musí domácí tým svými zákroky přivádět k zoufalství.
44:30'
Nashville má stále výraznou střeleckou převahu, není to však domácím zatím nic platné.
43:30'
Několik zajímavých okamžik na obou stranách, DeSmith i Saros se ale zase blýskli výbornými zákroky. Ten od gólmana Vancouveru byl těžší, musel se totiž bleskově roztáhnout, aby betonem srazil nechtěné sklepnutí vlastního spoluhráče.
42:44'
Za domácí zakončoval Novak, šlo to ale přesně do DeSmithova postoje.
42:07'
Vancouver samozřejmě nikam nepospíchá, své akce má postupné a bez rizika.
41:21'
Moc nescházelo a bylo to o tři. Levou stranou se do útočného pásma dostal Boeser a jeho křížná střela skončila na Sarosově tyčce.
40:30'
Domácí se hned pouští do útočení, první střela skončila na DeSmithovi.

Trestné minuty: 10:10
Čtyřicet minut hry je za námi a hostující Vancouver má duel výborně rozehrán. Hosté svůj náskok navýšili opět v přesilové hře a tentokrát byl úspěšným střelcem u branky stojící a sklepávající Brock Boeser. Nashvillu se nedá upřít snaha něco s nepříznivým výsledkem udělat, jenže naráží na dobře pracující obranu soupeře a také na skvěle chytajícího DeSmithe. I proto se do kabin odešlo za výsledku 0:2.
40:00'
39:49'
Ještě jedna střela hostů. Ti se dostali do rychlé protiakce a u modré čáry měl dost prostoru na zakončení Elias Pettersson. Sarosova lapačka vše vyřesila.
39:01'
Něco podobného se událo i na opačné straně, po bruslařském souboji se domácí snaží se udržet v útočném pásmu.
38:18'
Povedené vyhození hostů tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
37:52'
Od modré čáry vystřelil domácí Carrier, jeho prudký pokus prošel až k brance, kde zakročil dnes výtečný Casey DeSmith.
36:42'
Hra se posunula blíže Sarosově brance a on sám po kontaktu se soupeřem přišel o masku. Okamžitě se přerušovala hra.
36:28'
Boeser měl puk na dlouhou hůl, u pravého mantinelu tak nebyl schopen něco vymyslet.
35:56'
Střelu z první předvedl domácí Luke Schenn, DeSmith ale vytáhl ještě lepší zákrok lapačkou.
35:32'
Joshua neudržel útočné pásmo, poté puk pouze nahodil a počká na spoluhráče.
34:52'
Nahození hostů od levého mantinelu Sarose nevyděsilo, Nashville už jde do protiútoku.
34:19'
Nervozita na ledě pokračuje a dá se říci, že se i zvyšuje. Opět se vylučuje na obou stranách, domácí Gustav Nyquist si vykoledoval dvě minuty za krosček, hostující J. T. Miller zase za sekání.
33:15'
Forsbergova střela skončila na DeSmithovi, bylo to však s faulem. Quinn Hughes obdržel dvě minuty za držení.. Nashville měl hrát přesilovku, jenže po odpískání se strhla za brankou hostů šarvátka a Luke Evangelista to odnesl dvěma minutami za hrubost.
32:40'
Carrier pouze nahodil za hostující branku, Vancouver se pak hravě vykombinoval do středního pásma.
32:05'
Domácí Sherwood si hodil puk na bekhend, zároveň se ale dostal mimo ideální úhel pro střelu.
31:38'
Q. Hughes se sice k puku nedostal, hosté ale budou mít další možnost na ohrožení Sarosovy branky. Nashville totiž vyhodil na zakázané uvolnění.
30:45'
Krátký závar před Sarosem, ale ani tohle neskončilo střelou na jeho branku.
29:50'
Není to teď zrovna strhující hokej, je poznat, že jde o hodně a nikdo nechce chybovat. To dokazuje i minimální počet střel.
28:54'
Už se zase přitvrzuje, a to hlavně ze strany Vancouveru, což se publiku vůbec nelíbí.
27:58'
Až nyní to byl Beauvillier, kdo se objevil před DeSmithem, ten ale své brankoviště proti zakončení uhájil.
26:40'
Nashvillu se nedaří proniknout na delší dobu do útočného pásma, obrana hostů stále pracuje na výbornou.
25:20'
Druhá branka hosty ještě víc povzbudila, Vancouver se zase usadil v útočném pásmu.
24:33'
Vancouver právě vstřelil branku!
Přesilovka je využitá a hosté vedou dva góly. Opět to bylo po povedené kombinaci, finální příhra šla na brankoviště, kde Lauzon pozdě přistoupil k BROCKU BOESEROVI a ten tak zblízka sklepl puk mezi Sarosovy betony – 0:2. Asistence: J. T. Miller, Quinn Hughes.
24:16'
Už se pískalo a Roman Josi odjel odsedět dvě minuty za podrážení.
24:05'
Na opačné straně musel Saros řešit Myersův pokus a o pár okamžiků letěla vzhůru pravice sudího. Vancouver má ponechanou výhodu.
23:24'
Domácí mají aktivnější vstup do druhé třetiny, snaží se o častou střelbu. Obrana Vancouveru ale DeSmithovi maximálně pomáhá a čistí prostor před brankovištěm.
22:31'
Nashville opět v útočném pásmu, Novak s Evangelistou kombinují a hledají prostor pro zakončení.
21:31'
Domácí byli blízko vyrovnání! Střela z pravého kruhu propadla DeSmithovi za záda, ale zastavila se v brankovišti, odkud puk odklidil dojíždějící Myers.
20:45'
Opatrný úvod druhé části, oba celky nechtějí udělat chybu.

Trestné minuty: 4:6
Je za námi první třetina, která přinesla klasický hokej playoff. Hodně se bojovalo, žádný puk nebyl ztracen, a hráči šli do všeho po hlavě. Výsledkem bylo hned několik přesilovek a jedna z nich byla i využitá. Postarali se o to hráči Vancouveru a ve 14. minutě šli po střele J. T. Millera do vedení. Nashville zatím recept na obětavě hrající hosty nenašel a tak se do kabin odešlo za stavu 0:1.
20:00'
19:50'
Vysoký oblouček do pásma Nashvillu, tuhle třetinu už hosté urvou pro sebe.
19:32'
Blueger naskočil na led, Nashville nevyužil ani svou třetí přesilovku.
18:54'
Josi dostal nabito na drtivý golfák, DeSmithovi ale dobrou clonou pomohl Zadorov.
18:22'
Tlak domácích, aktivní byl hlavně Josi, obrana Vancouveru ale obětavě skáče do střel.
17:32'
Další vyloučení, tentokrát na straně Vancouveru. Teddy Blueger vyhodil puk přes plexi a vyslechl si tak dvě minuty za zdržování hry.
16:32'
McDonagh naskočil zpět do hry a hned se zapojil do přečíslení domácích. Vyšlo na něj i zakončení, to však srazil pozorný DeSmith.
16:17'
A zase letěl puk až k DeSmithovi, Nashvillu se závěr oslabení daří na výbornou.
15:40'
Nashville se osvobodil vyhozením přes všechny čáry.
14:55'
Vancouver je v laufu, opět ostřeluje Sarose.
14:29'
Navíc tu máme další přesilovku pro Vancouver. Dvě minuty za hákování si vyslechl Ryan McDonagh.
13:23'
Akce hostů pokračovala a nakonec tu máme využitou přesilovku. Puk se po kombinaci vrátil na modrou čáru, kde byl nepokrytý J. T. MILLER, jeho prudké nahození Saros moc dobře neviděl pro dobré Boeserovo clonění a pokus skončil v jeho horním růžku branky – 0:1. Asistence: Quinn Hughes, Elias Pettersson.
13:17'
Tentokrát už Miller střílel, ale jeho pokus srazil Lauzon.
12:35'
Miller hned po buly nahazoval na teč, puk ale jen prolétl a skončil u mantinelu.
12:28'
Hra v pěti na obou stranách nám ale dlouho nevydržela, tentokrát se bude vylučovat na straně Nashvillu. Dvě minuty za nedovolené bránění brankáři vyfasoval Michael McCarron.
12:07'
Vancouver hraje v pěti, Myers naskočil zpět na ledovou plochu.
11:37'
Puk je u Sarose, Nashvillu se krátí čas přesilovky.
10:58'
Další Forsbergův pokus, tentokrát z bekhendu. Puk byl sražen a obloučkem dolétl do rohu kluziště.
10:52'
Forsberg trefil DeSmithovu lapačku, ten svým zákrokem přerušil hru.
10:07'
Akce sice gólem neskončila, nicméně domácí dostali druhou přesilovku. Tyler Myers obdržel dvě minuty za vysokou hůl.
10:07'
Po rychlém přechodu do útoku střílel domácí Carrier, trefil ale jen postoj povyjetého DeSmithe.
09:31'
Urputný souboj o puk za brankou Nashvillu, hosté z toho nedokázali nic vytěžit. Už se vše otáčí na opačnou stranu.
08:57'
Od modré čáry nahazoval domácí Schenn, puk ale přes několik hráčů nepřešel až k DeSmithovi.
08:08'
Najednou jsme tu měli přečíslení hostů dva na jednoho, s Höglanderem se do něj dostal Michejev, který vše také vzal na sebe, ale gólmana nedokázal vylákat ven a překonat jej.
06:57'
A Joshua je už na ledě. Vancouver se v klidu ubránil.
06:35'
Puk letí až k Sarosovi, přesilovka Nashvillu se chýlí ke svému konci.
05:30'
Zatím to domácím v převaze o jednoho muž nejde, dokonce se sami vystavili do ofsajdu.
04:57'
Ještě se kontrolovalo video, zda to nebyl zákrok na vyšší trest, kontrola ale byla velice rychlá a trest se neměnil.
04:57'
Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji domácí hokejisté. Dvě minuty za zákrok na Stastneyho byl potrestán Dakota Joshua. Verdikt zní za vražení na hrazení.
04:40'
Nashville se nadechuje k tlaku, hosté jsou tímto úvodem docela zaskočení.
03:38'
První šanci otevřít skóre měl O'Reilly, zblízka ale DeSmithovu branku minul.
03:13'
Další snaha hostů dostat puk ze svého pásma skončila zakázaným uvolněním, vše se stěhuje před DeSmithe.
02:47'
Domácí Smith byl na poslední chvíli zablokován před zakončením, Vancouver poté vyhodil do středního pásma.
01:43'
Rychlý pas hostů do útočného pásma, Michejev to ale s rychlostí trochu přehnal a pískal se mu ofsajd.
00:43'
Zápas nám začal zhurta, domácí hokejisté se hned vytasili s několika hity.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh (A), Josi (C), A. Carrier, Lauzon, L. Schenn, Stastney – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Beauvillier, Sissons, Zucker – Evangelista, Novak, Jankowski – Sherwood, McCarron, Co. Smith.
Trenér: Andrew Brunette

Vancouver Canucks: DeSmith (Šilovs) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – Michejev, E. Pettersson (A), Höglander – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Garland, E. Lindholm, Joshua – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: McIsaac, StLaurent – Shewchyk, Knorr.
Oba celky již nastupují na ledovou plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Bridgestone Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Nejlepším hráčem v kategorii kanadských bodů je zatím na straně Nashvillu Filip Forsberg (1+2), Anthony Beauvillier (1+1) a Jason Zucker (1+1) a na té opačné Dakota Joshua (2+1), Nikita Zadorov (1+1) a Quinn Hughes (0+2)
Průběh série

Ve Vancouveru lépe začali domácí hokejisté, když vydařeným obratem v první třetině udolali soupeře 4:2, jenže druhý duel dopadl zcela opačně. Nashville předvedl o mnoho lepší výkon, vyhrál 4:1 a do města country se tak přijíždí za stavu 1:1 na zápasy.

Vancouver – Nashville 4:1 (0:1, 1:1, 3:0)
Vancouver – Nashville 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Dobré ráno playoff NHL. Společně se podíváme na třetí utkání čtvrtfinále Západní konference mezi týmy Nashville Predators a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.