Další senzace na MS! Lotyšsko porazilo favorizované USA

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Lotyšska se postarali na mistrovství světa v Minsku o další překvapení. Po výhře nad Finskem porazili v základní skupině B i tým USA 6:5. Američané dokázali v zápase třikrát srovnat se soupeřem krok, ale Lotyši se vždy opět dostali do vedení. Vyhráli souboj o druhé místo v tabulce a jsou blízko postupu do čtvrtfinále.

Lotyšsko

Domácí: 16:39. Smith, 28:57. Nelson, 31:00. Johnson, 53:26. K. Hayes, 58:30. Nelson

Hosté: 15:39. Meija, 18:57. M. Redlihs, 28:08. Niživijs, 51:25. Daugavinš, 54:35. Girgensons, 57:39. Vasiljevs

Domácí: Thomas (Leggio) – Trouba, DeKeyser, Jones, McCabe, Petry, Gardiner, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – K. Hayes, Gaudreau, Abdelkader – Stapleton, Wingels, Mueller – McDonald, Trocheck, Shore – J. Hayes.

Hosté: Gudlevskis (Masalskis) – Galvinš, Kulda, Sotnieks, Pujacs, J. Redlihs, Jass, Lavinš – Daugavinš, M. Redlihs, Keninš – Štals, Girgensons, Indrašis – Vasiljevs, Niživijs, Cipulis – Džerinš, Lipsbergs, Meija – Berzins.

Bulanov, Olenin (oba RUS) – Leermakers (NED), Valach (SVK)

Minsk Arena

Američané po debaklu s Ruskem (1:6) začali aktivně, ale k vedoucímu gólu jim to nepomohlo. Naopak v 16. minutě otevřel skóre Meija. Hráči USA dokázali rychle odpovědět, již o 60 sekund později vyrovnal Smith. Do kabin však šli s vedením Lotyši, Thomase překonal podruhé Mikelis Redlihs.

V přesilové hře zvýšil na 3:1 Niživijs. Američané se ale dokázali rychle vrátit do zápasu. Po dvou rychle využitých početních výhodách to bylo 3:3. Ve 37. minutě se musel dvakrát vyznamenat gólman Thomas, Maris Jass ani Keninš svému týmu vedení zpět nezískali.

V 52. minutě se to již Lotyšům povedlo. Thomase překonal střelou přes obránce Daugavinš. I tentokrát však Američané dokázali na úspěch soupeře odpovědět. Za zády Gudlevskise skončila tečovaná střela obránce Jonese. Lotyše ani tento gól nesrazil do kolen a opět se dostali do vedení. V pádu se prosadil Girgensons.

Američané odvolali brankáře a povedlo se jim duel zdramatizovat. Vyrovnávací gól ale již nepřidali, i když až do konce hráli power play a vytvořili si tlak.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.