Litvínov jako jediný ze tří českých týmů na Rona Cupu vyhrál

3
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Dvořák po generálce na UFC. Zranění je pryč, zkoušel jsem nové zbraně

Hokejisté Litvínova dokázali jako jediný ze tří českých zástupců na Rona Cupu v Dubnici nad Váhom zvítězit. Severočeši vyhráli nad pořádající Duklou Trenčín 5:3, Zlín v úvodním utkání turnaje prohrál se Skalicí 4:6 a následně Třinec remizoval s Košicemi 2:2.

Litvínov sice ve třetí třetině nejdříve ztratil vedení 3:1, ale v 54. minutě rozhodl zápas v přesilovce pěti proti třem obránce Posmyk a výsledek potvrdil Černý. Třinec nad Košicemi dvakrát vedl, ale na branky Růžičky a Bonka odpověděli za tým českého trenéra Radima Rulíka Brejčák a český bek Šeda.

Zlín nad Skalicí po první třetině vedl 2:0, pak stav otočil hattrickem během tří minut a 24 sekund Juraj Jurík. Skalica bez své hvězdy Pálffyho rychle zvýšila i na 4:1 a pak už si výhru pohlídala.

Karlovy Vary doma prohrály s německým druholigovým Landshutem 5:6 po samostatných nájezdech. Kladno zdolalo prvoligový Písek vysoko 7:1.

Přípravné hokejové zápasy:

Rytíři Kladno - IHC Písek 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)
Branky: 44. a 54. Hlaváč, 4. Bicek, 22. Melka, 28. Dalecký, 33. Macholda, 50. Piskáček - 26. Strnad.

HC Energie Karlovy Vary - Landshut Cannibals 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 3:1, 0:2)
Branky: 10. Vachovec, 20. Kumstát, 22. Gründling, 31. Gulaši, 37. Zucker - 14., 46. a rozhodující sam. nájezd Abstreiter, 10. Davídek, 30. Ťoupal, 57. Schütz.

Rona Cup v Dubnici nad Váhom:

PSG Zlín - HK 36 Skalica 4:6 (2:0, 1:4, 1:2)
Branky: 8. Fořt, 18. Ondráček, 34. Melenovský, 52. Horák - 22., 25. a 25. Jurík, 26. Kudrna, 48. Bartánus, 60. Kutálek.

HC Oceláři Třinec - HC Košice 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. Růžička, 39. Bonk - 31. Brejčák, 41. Šeda.

HC Verva Litvínov - HK Dukla Trenčín 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
Branky: 21. V. Hübl, 32. Kubát, 38. Hanzl, 54. Posmyk, 59. Černý - 16. Pardavý, 41. Gašparovič, 51. Rusnák.