18. dubna 2014 • 21:27

Fotbalisté Č. Budějovic po vítězné předehrávce vedou 2. ligu

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v předehrávce 23. kola Most 4:1 a přenocují v čele tabulky. Po čtvrtém vítězství za sebou se Jihočeši posunuli o bod před Hradec Králové, který až v neděli bude hostit páté Ústí nad Labem, a Táborsko, jež se může ujmout vedení už v sobotu, pokud potvrdí roli favorita proti posledním Bohemians Praha.

Domácí rozhodli zápas třemi góly ve druhém poločase. V tom prvním na brzký gól Davida Brunclíka odpověděl pět minut před přestávkou Martin Surynek. Naděje na ukončení čtyřzápasové série porážek pak vzal hostům Petr Benát a v závěru triumf favorita dokonali Roman Lengyel a z penalty za faul Jaroslav Machovec. Nový trenér Mostu Vít Raszyk se tak ani ve druhém utkání nedočkal bodového zisku a jeho tým je desátý.