28. února 2015 • 10:51

Čeští sdruženáři jsou na MS ve sprintu dvojic po skoku pátí

0
Čeští sdruženáři Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk jsou na mistrovství světa ve Falunu pátí po skokanské části sprintu dvojic. Do běžecké štafety na 2x7,5 km, která je na programu od 16:00, vyběhnou s odstupem 55 sekund za vedoucím francouzským duem Francois Braud, Jason Lamy Chappuis.

Dvořákovi se skok na velkém můstku vydařil a s pokusem dlouhým 123,5 metru mu patřilo sedmé místo. Portyk přidal 116 metrů a byl jedenáctý.

Vyrovnané suverénní výkony předvedli ve skoku obhájci titulu Francouzi, kteří obsadili druhé a třetí místo, a také průběžně druzí Japonci. Bratři Jošito a Akito Watabeovi se zařadili na čtvrté a páté místo a do běhu odstartují se ztrátou 11 sekund.

Ze třetí příčky vyběhnou o dalších deset sekund později Němci s nejlepším skokanem dne Ericem Frenzelem a trojnásobným medailistou z Falunu Johannesem Rydzekem, který byl na můstku osmý. Před českým týmem vystartují čtvrtí Norové.