25. dubna 2015 • 19:47

Hlasy trenérů po utkání Jablonec - Slavia

0
Hlasy trenérů po utkání 25. kola první fotbalové ligy Baumit Jablonec - Slavia Praha (2:1):

Jaroslav Šilhavý (Jablonec): "Poměrně lehce i brzy jsme se dostali do vedení po krásné akci, kterou zakončil náš nejproduktivnější hráč. Bohužel jsme si lacině nechali vstřelit vyrovnávací gól po standardce, to byla škoda a zdálo se mi, jako bychom trošku znervózněli. Zbytečnými ztrátami jsme Slavii nabízeli kontry, ve kterých byla velmi silná. Naštěstí jsme nějaké šance přečkali a ve druhém poločase už byl zápas z naší strany mnohem lepší. Vstřelili jsme branku, mohli jsme dát i další. Dokud bude šance, je naší povinností se o druhé místo pokusit, i když to není v našich rukách a nohách. Druhé místo je nejen prestižní, ale i ekonomicky zajímavější. Zaručuje předkolo Ligy mistrů a to je soutěž ekonomicky zajímavější než Evropská liga."

Miroslav Beránek (Slavia): "Do utkání jsme nevstoupili dobře, v podstatě z první akce domácích jsme inkasovali. Ale rychle jsme se oklepali, vyrovnali a myslím, že v první půli jsme byli lepším týmem. Bohužel šance, které jsme měli, jsme neproměnili, a to byl rozhodující moment utkání. V druhém poločase domácí přidali, měli větší kvalitu s míčem a nás brzdila nepřesnost. Nakonec rozhodla individuální akce Pospíšila. Domácí byli produktivnější a kvůli tomu zvítězili. Já sám určitě z boje utíkat nebudu, to není můj styl práce. Záleží na vedení. Máme teď pět zápasů, všechny jsou hratelné a já věřím, že tuhle nepříznivou sérii otočíme."