Satoranský zažil v NBA vítězství v Madison Square Garden

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalista Tomáš Satoranský si poprvé v kariéře zahrál v Madison Square Garden a se spoluhráči z Washingtonu si ve slavné newyorské hale připsal vítězství. Wizards porazili domácí Knicks 113:110 a Satoranský se na čtvrté výhře v řadě podílel třemi body, dvěma doskoky, dvěma zisky a jednou asistencí za 14 odehraných minut.

Satoranský šel ze hry naposledy sedm a půl minuty před koncem utkání, kdy Wizards vedli o 14 bodů. Právě od té chvíle se hostům přestalo dařit a soupeř koncovku zdramatizoval. V poslední minutě šli Knicks dokonce do vedení 110:109, ale Wizards zachránil John Wall. Nejprve výsledek otočil dvěma trestnými hody, pak navýšil náskok smečí z brejku a v samém závěru zablokoval trojkový pokus Brandona Jenningse.

"Předtím jsem zvolil špatnou střelu a zbytečně ztratil míč, tak jsem se to snažil týmu vynahradit," řekl Wall, který k 29 bodům přidal 13 asistencí. Otto Porter nastřílel 23 bodů, když podruhé ve dvou dnech trefil šest trojek. Domácí Carmelo Anthony dal 34 bodů, z toho 25 ve druhé čtvrtině.

Mistrovský Cleveland si poradil na domácím hřišti s Phoenixem 118:103. Cavaliers k výhře pomohlo 26 bodů Kyrieho Irvinga, celkem 19 trojek a skvělý výkon LeBrona Jamese, který nasbíral 21 bodů, 15 asistencí a 9 doskoků.

Miami potvrdilo cenné úterní vítězství proti Houstonu výhrou nad Dallasem 99:95. Největší zásluhu na druhém texaském skalpu v tomto týdnu měl opět Goran Dragič, autor 32 bodů.

San Antonio na své palubovce porazilo Denver 118:104, přestože se při rozcvičce zranil Pau Gasol, v průběhu první půle byl vyloučen trenér Gregg Popovich a do utkání nenastoupil ani Tony Parker. Francouzského rozehrávače v základní sestavě nahradil nováček Dejounte Murray, který svoji šanci přetavil v nový osobní rekord - 24 bodů. Lídrem domácích byl s 34 body Kawhi Leonard. Hostům nestačil skvělý výkon Nikoly Jokiče, který si zlepšil osobní maximum na 35 bodů, k nimž přidal 12 doskoků.

NBA:

Cleveland - Phoenix 118:103, LA Clippers - Minnesota 101:104, Miami - Dallas 99:95, New York - Washington 110:113 (za hosty Satoranský 3 body, 2 doskoky, 1 asistence), San Antonio - Denver 118:104