28. května 2017 • 16:21

Biker Škarnitzl dojel v závodu SP v Albstadtu desátý

0
Biker Jan Škarnitzl obsadil desáté místo v závodu Světového poháru v cross country v Albstadtu. Stejně jako před týdnem v Novém Městě na Moravě zvítězil i v Německu švýcarský favorit Nino Schurter.

Třicetiletý Škarnitzl byl nejlepší z českých bikerů i minulý víkend na Vysočině. Zatímco v Novém Městě mu plánovaný útok na elitní desítku nevyšel a skončil až sedmadvacátý, dnes dojel v závěru tříčlenné skupinky bojující o osmé až desáté místo.

Škarnitzl ztratil 2:30 minuty na suverénního vítěze Schurtera. Úřadující mistr světa a olympijský vítěz porazil o 26 sekund elitního nizozemského cyklokrosaře Mathieua van der Poela, třetí skončil s odstupem 49 sekund Novozélanďan Anton Cooper.

Ani druhý závod SP v sezoně nevyšel Jaroslavu Kulhavému. Olympijský vítěz z Londýna 2012 dokončil v Novém Městě jen kvůli domácím divákům na 55. místě, dnes v druhém kole odstoupil.