19. července 2015 • 19:38

Nový Šebrle? Desetibojař Doležal je juniorským mistrem Evropy

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Jan Doležal se stal juniorským mistrem Evropy v desetiboji. Devatenáctiletý český atlet zvítězil na šampionátu ve Švédsku výkonem 7929 bodů, druhý Karsten Warholm z Norska za ním zaostal o 165 bodů.

Doležal, bronzový vícebojař z předloňského MS do 17 let, si v pěti sobotních disciplínách vylepšil dva osobní rekordy a v polovině soutěže mu patřilo třetí místo. Dnes dopoledne svěřenec trenéra Vítězslava Peruna šokoval soupeře v disku, kterým hodil 54,75 a zvítězil téměř o sedm a půl metru.

Rázem měl český atlet v čele průběžného pořadí dvousetbodový náskok, v oštěpu ho dalším osobním rekordem 54,70 ještě zvýšil a v závěrečném běhu na 1500 metrů si už mohl vychutnávat pocity evropského šampiona.

Štafeta juniorek na 4x400 metrů doběhla ve finále sedmá, dálkařka Emily Gerulová skočila rovných šest metrů a obsadila desáté místo.