+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. srpna 2015 • 12:03

Bolt už slíbil účast na Zlaté tretře, do Ostravy chce vzít rodiče

Autor:
Usain Bolt přislíbil účast na dalším ročníku Zlaté tretry
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PEKINGU | Zlato na jeho hrudi po finálové stovce na mistrovství světa v Pekingu ještě nevychladlo a jamajský sprinter Usain Bolt už se pustil do plánování příští, olympijské, sezony. Krátce po včerejším závodě předběžně slíbil pořadatelům Zlaté tretry, že se vrátí do Ostravy. A vzít chce i svoje rodiče.Jubilejní 55. ročník Zlaté tretry Ostrava se uskuteční v pátek 20. května 2016. Kalendář se potvrdil v neděli večer po finále stovky v Pekingu, kdy manažer mítinku Alfons Juck stihl od Bolta získat předběžný souhlas s už osmou cestou do Ostravy.

„S potvrzením termínu jsme čekali na finální jednání na mistrovství světa, kdy tím rozhodujícím milníkem bylo potvrzení Usaina Bolta, že mu termín vyhovuje a svůj start předběžně slíbil,“ uvedl Miroslav Černošek, majitel agentury TK Prostějov, která Zlatou tretru Ostrava pořádá.

„Stalo se tak po jeho strhujícím vítězství v běhu na 100 metrů, kdy mu již manažer našeho mítinku Alfons Juck pogratuloval jménem Zlaté tretry i města Ostrava a získal tento cenný příslib,“ dodal Černošek.

Příští rok se Zlatá tretra uskuteční na definitivně zrekonstruovaném vítkovickém stadionu. Dostavěny budou televizní věž, zázemí pro diváky i tiskové středisko.

S Boltem by do Ostravy příští rok v květnu měli poprvé dorazit i jeho rodiče Wellesley a Jennifer. „V Pekingu jsem kromě Bolta a jeho managamentu měl možnost hovořit s rodiči Usaina. Oba projevili zájem o Ostravu, o které toho od syna tolik slyšeli, navštívit,“ uvedl Juck.

„Účast rodičů Usaina Bolta v Ostravě by pro nás byla velkou ctí. Kromě mítinku jim rádi ukážeme všechno zajímavé, o čem jim jistě Usain vyprávěl, včetně věže Bolt tower v oblasti Dolní Vítkovice, kterou letos Usain osobne křtil,“ doplnil Černosek. 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze