28. listopadu 2015 • 09:30

Golden State v NBA dál vítězí, Philadelphia má negativní rekord

Stephen Curry jako tradičně vedl Warriors
Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Basketbalisté Golden State jsou v NBA nadále k neporažení. Warriors v pátek zvítězili ve Phoenixu po střelecké exhibici 135:116 a rekordní sérii od začátku sezony prodloužili o sedmnáctou výhru.

Stephen Curry nastřílel 41 bodů za tři čtvrtiny a se spoluhráči vytvořili klubové maximum s 22 přesnými tříbodovými pokusy. Z toho rekordních 15 dali už v prvním poločase. Nejlepší střelec soutěže a nejužitečnější hráč minulé sezony Curry jich sám trefil dohromady devět. Draymond Green k tomu zaznamenal druhý triple double v sezoně za 14 bodů, 10 asistencí a 10 doskoků.

Stejně dlouhou šňůru, ale porážek, má na kontě po pátku Philadelphia, která těsně podlehla domácímu Houstonu 114:116. Už jen jedna prohra dělí Sixers od negativního rekordu New Jersey, jež zaznamenalo historicky nejhorší vstup do sezony v roce 2009.

Spolu s minulým ročníkem čeká Philadelphia na výhru 27 zápasů v řadě, což už nový rekord je. A nejen v NBA, takovou sérii dosud nezažil žádný tým v historii vrcholných profesionálních soutěží v USA.

Naději na ukončení tristní bilance ničil hostům James Harden, který dal 50 bodů. Na takovou cifru se dostal potřetí v kariéře, k tomu přidal devět doskoků a osm asistencí.

Výsledky:

Boston - Washington 111:78, Charlotte - Cleveland 90:95, Houston - Philadelphia 116:114, Indiana - Chicago 104:92, LA Clippers - New Orleans 111:90, Memphis - Atlanta 101:116, New York - Miami 78:97, Oklahoma City - Detroit 103:87, Orlando - Milwaukee 114:90, Phoenix - Golden State 116:135, Sacramento - Minnesota 91:101, Denver - San Antonio 80:91.