15. září 2007 • 00:00

McCartney si dojel na Vueltě pro životní úspěch

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Čtrnáctou etapu Vuelty vyhrál po sólovém úniku americký cyklista Jason McCartney, který si ve 34 letech dojel pro největší úspěch v kariéře.

Čtrnáctou etapu Vuelty vyhrál po sólovém úniku americký cyklista Jason McCartney, který si ve 34 letech dojel pro největší úspěch v kariéře. Závodník stáje Discovery Channel se deset kilometrů před cílem utrhl z jedenáctičlenné skupiny uprchlíků a cílem ve Villacarrillu projel s náskokem 28 sekund před Švédem Thomasem Lövkvistem. Hlavní favorité včetně vedoucího jezdce průběžného pořadí Rusa Denise Meňšova dorazili do cíle 205 kilometrů dlouhé trasy se ztrátou deseti minut. V hlavním poli dokončil etapu i český mladík Roman Kreuziger, který si v průběžném pořadí polepšil o jednu příčku na 19. místo. Patnáctá etapa zavede peloton v neděli do Granady. Na 210 kilometrů dlouhém úseku absolvují cyklisté čtyři stoupání do výšky přes 1000 metrů včetně výjezdu první kategorie na Alto de Monachil vysoký 1510 metrů.

Výsledky - 14. etapa (205 km): 1. McCartney (USA) 5:21:21 hod., 2. Lövkvist (Švéd.) -28, 3. Schumacher (Něm.), 4. Garate (Šp.), 5. Vanotti (It.), 6. Garcia, 7. Zandio (oba Šp.), 8. Vandevelde (USA), 9. Zubeldia (Šp.), 10. Deignan (Ir.) všichni -50, ...77. Kreuziger (ČR) -10:05. Průběžné pořadí: 1. Meňšov 57:45:47, 2. Jefimkin (oba Rus.) -2:01, 3. Evans (Austr.) -2:27, 4. Sastre -3:02, 5. Mosquera -4:35, 6. Sánchez (všichni Šp.) -4:42, 7. Karpec (Rus.) -5:49, 8. Beltrán (Šp.) -5:56, 9. Devolder (Belg.) -6:28, 10. Barredo (Šp.) -6:39, ...19. Kreuziger -14:15.