+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
16. října 2016 • 19:05

Šampion Sagan: Jsem stále v šoku, slavit snad budeme i po půlnoci

Autor: ,
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Arsenal - West Bromwich 2:0. Čech má další nulu SESTŘIH Premier League: Arsenal - West Bromwich 2:0. Čech má další nulu
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba
VŠECHNA VIDEA ZDE

Peteru Saganovi se podařilo obhájit titul mistra světa a další rok stráví v duhovém trikotu. Slovenský cyklista byl bezprostředně po protnutí cílové pásky ještě v šoku, ale radost neskrýval a chválil i svoje krajany.Nemůžu tomu uvěřit, stále jsem v šoku. Tak zněla první slova staronového mistra světa. Rodák ze Žiliny se stal teprve šestým cyklistou v historii, kterému se titul podařilo obhájit. Nezastavilo ho ani úmorné vedro, ani silný vítr.

"Na trati foukal protivítr a já jsem byl poslední jezdec, který se dostal do vedoucí skupiny, když se začal balík trhat. Nakonec se rozhodlo ve sprintu, kde jsem využil svoji šanci."

Saganovi paradoxně pomohlo, že ho jeden ze soupeřů nechtěl pustit dopředu tak, jak plánoval. "Útočil jsem trochu zezadu. Měl jsem i štěstí, chtěl jsem jet středem, ale Nizzolo mě tudy nepustil. Musel jsem tak jet podél bariéry, což byla nakonec nejlepší pozice. Kdybych šel přes Nizzola, asi bychom oba spadli," okomentoval situaci, která nastala před cílovým sprintem.

Slovenský cyklistika Peter Sagan ukázal svoji dominanci

Sagan měl velkou radost i ze slovenských fanoušků, kteří ho přijeli do dalekého Dauhá podpořit, a pochválil i svoje kolegy. "Děkuju všem slovenským fanouškům, cítil jsem jejich podporu, vytvořili mi nejlepší atmosféru. Skvělou práci pro mě odvedl i Michael Kolář, stejně jako můj bratr Juraj, který z naší skupiny vypadl."

Co čeká dvojnásobného mistra teď? Samozřejmě oslavy. "Minulý rok v Americe všude zavírali už o půlnoci," vzpomněl na večer po minulém triumfu.  

Nedělní noc v katarské metropoli se pro slovenského šampióna a jeho tým asi ještě protáhne.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze