+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
10. července 2016 • 23:11

Kotlářka porazila Draky a ovládla základní část baseballové extraligy

Autor:
Baseballisté Kotlářky Praha vyhráli základní část extraligy. V posledním duelu základní části vyhráli na hřišti Draků Brno a do play off půjdou z nejvýhodnější pozice.
TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úřadující šampioni z Kotlářky Praha vyhráli základní část baseballové extraligy. V rozhodujícím zápase pražští baseballisté porazili Draky Brno na jejich hřišti 7:6 v první nastavené směně a zajistili si tak první místo v tabulce. Oba týmy v dlouhodobé části soutěže vyhrály 27 z 35 zápasů.Kotlářka tak přerušila šňůru 21 prvenství Draků v základní části. "Pro nás je to historický úspěch," uvedl v tiskové zprávě manažer Kotlářky Ondřej Chocholatý.

Draci sice v deváté směně srovnali stav ze 2:4 na 4:4, ale v prodloužení Kotlářka přidala tři body, zatímco brněnský tým pouze dva. Při stejné úspěšnosti pro Kotlářku hovořily lepší vzájemné zápasy. Prvním místem si pražští hráči zajistili, že budou hrát v play off rozhodující páté zápasy na domácím hřišti.

Kotlářka s Draky budu v play off čekat na semifinálové soupeře. Ostatní týmy se představí ve čtvrtfinále už v pátek. V sérii na tři vítězná utkání nastoupí Arrows Ostrava proti Skokanům Olomouc a Eagles Praha vyzvou Techniku Brno.

Baráž o extraligu si zahrají Hroši Brno a Tempo Titans Praha, které skončilo poslední. Oba týmy vyzvou šest celků z 1. ligy, hrát se bude systémem každý s každým. Do extraligy postoupí čtyři týmy, soutěž se tak od příští sezony rozšíří na deset mužstev.

Baseballová extraliga: Hroši Brno - Arrows Ostrava 3:5 a 9:2, Skokani Olomouc - Eagles Praha 2:13 a 5:16, Tempo Praha - Technika Brno 2:12 a 1:7, Kotlářka - Draci Brno 6:11, Draci Brno - Kotlářka Praha 6:7 (v 10. směně).