+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. května 2017 • 16:02

Králem Evropy už bojovník Klauda je, teď chce zlato ze světa

Autor:
Thajboxer Klauda bude bojovat na MS o zlato.
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Největší zápas kariéry, bitva o zlato na mistrovství světa. Thajboxer Jakub Klauda z trutnovského klubu Highlanders Spartak si to ale v pátek rozdá v ringu o světový titul. Zleto z Evropy už má, teď může dosáhnout v Bělorusku na ještě vyšší metu, v cestě mu domácí hvězda. „Chtěl bych udělat výsledek, ale konkurence bude velká,“ prohlašoval před mistrovstvím bojovník. Teď se možná dočka splnění velké snu.Mezi elitu se nyní čtyřiadvaacetiletý bojovník, který s thajským boxem začínal v šestnácti letech (do té doby dělal karate a plavání), dral postupně. V roce 2013 byl vicemistrem Evropy, na tenhle úspěch dosáhl v portugalském Lisabonu, o tři roky později v Chorvatsku už to klaplo a na krku se mu houpala zlatá medaile. To bylo ve váze do 86 kilogramů.

Následně se posunul do vyšší váhy a sbírá další úspěchy. „Na thajském boxu se mi líbí všestrannost, mám rád lokty a kolena,“ naznačuje bojovník, co mu imponuje na odvětví, kterému se věnuje.

Má kliku i v tom, že se mu zatím vyhýbají vážnější zranění. „Jen po mononukleóze jsem měl problém s holeněmi a jednou jsem měl prasklý bubínek,“ prozrazuje. Do páteční bitvy o zlato ale půjde v plné palbě. „Člověk ví, že to bčas bolí, ale když je trénovaný, tak je na to zvyklý,“ dodává Klauda.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze