9. března 2010 • 13:56

Sportovní gymnastka Komrsková ukončila kariéru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Sedmadvacetiletá česká sportovní gymnastka Jana Komrsková ukončila kvůli bolestem zad aktivní kariéru. Účastnice olympijských her 2000 v Sydney a o čtyři roky později v Aténách zanechává gymnastiky už na třetí pokus, dvakrát se po odpočinku opět vrátila.

"Nyní už jsem ale dozrála k rozhodnutí skončit definitivně. Bolesti zad mě dost limitují," řekla ČTK Komrsková.

Poprvé odešla od gymnastiky po olympiádě v Aténách a začala se věnovat skoku o tyči.
Její atletická kariéra však kvůli problémům s loktem trvala pouhý rok, po němž se opět vrátila ke svému hlavnímu sportu.

Po sedmém místě v přeskoku na mistrovství světa 2007 skončila Komrsková podruhé. Ovšem po roce se vrátila znovu a hned v prvním závodě obsadila ve Světovém poháru v Madridu sedmé místo.

Loni na podzim dokonce vyhrála přeskok na dvou závodech Světového poháru v Osijeku a ve Stuttgartu.Po těchto úspěších začala Komrsková uvažovat o startu na olympijských hrách 2012 v Londýně.

"Když nám to doma řekla, tak jsme měli z jejího rozhodnutí hrůzu. Představovalo to obrovskou porci dlouhé dřiny," řekl její otec Jan Komrska, který svou dceru také určitou dobu trénoval.