+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. března 2010 • 13:56

Sportovní gymnastka Komrsková ukončila kariéru

Autor:
Jana Komrsková
TOP VIDEA
SESTŘIH Ligy mistrů: Chelsea - AS Řím 3:3. Přestřelku řídili Džeko a Hazard SESTŘIH Ligy mistrů: Chelsea - AS Řím 3:3. Přestřelku řídili Džeko a Hazard
LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sedmadvacetiletá česká sportovní gymnastka Jana Komrsková ukončila kvůli bolestem zad aktivní kariéru. Účastnice olympijských her 2000 v Sydney a o čtyři roky později v Aténách zanechává gymnastiky už na třetí pokus, dvakrát se po odpočinku opět vrátila."Nyní už jsem ale dozrála k rozhodnutí skončit definitivně. Bolesti zad mě dost limitují," řekla ČTK Komrsková.

Poprvé odešla od gymnastiky po olympiádě v Aténách a začala se věnovat skoku o tyči.
Její atletická kariéra však kvůli problémům s loktem trvala pouhý rok, po němž se opět vrátila ke svému hlavnímu sportu.

Po sedmém místě v přeskoku na mistrovství světa 2007 skončila Komrsková podruhé. Ovšem po roce se vrátila znovu a hned v prvním závodě obsadila ve Světovém poháru v Madridu sedmé místo.

Loni na podzim dokonce vyhrála přeskok na dvou závodech Světového poháru v Osijeku a ve Stuttgartu.Po těchto úspěších začala Komrsková uvažovat o startu na olympijských hrách 2012 v Londýně.

"Když nám to doma řekla, tak jsme měli z jejího rozhodnutí hrůzu. Představovalo to obrovskou porci dlouhé dřiny," řekl její otec Jan Komrska, který svou dceru také určitou dobu trénoval.

 Klasická verze
Mobilní verze