+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
16. listopadu 2015 • 08:49

Sázka před florbalovým derby. Vyrazí po něm sparťané fandit?

Autor:
Kdo přivede do hlediště více fanoušků?
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak přivést co nejvíce fanoušků do ochozů? S důvtipem se o to pokoušejí sparťanští florbalisté. Před dnešním televizním soubojem s FbŠ Bohemians (od 20 hodin na Podvinném mlýně) v rámci superligy se hráči rozhodli uzavřít sázku s mladšími výběry z klubu ACEMA Sparta. Pokud některé mládežnické kategorie přivedou na prestižní derby více příznivců, hráči „áčka“ je na oplátku přijdou povzbudit přímo na jejich zápasy.Kdo s koho? Kdo přitáhne do hlediště více diváků? Hráči A týmu, nebo někdo z mládeže? Třeba hoši z přípravky nebo z elévů?

Sázka je jasná. Sparťané chtějí na dnešní zápas s městským rivalem z Bohemians nalákat co největší návštěvu. Proto se snaží namotivovat svoje mladší parťáky, aby na tribuny vzali nejen rodinu, ale i co nejvíce kamarádů a známých.

„Fanoušci Sparty jsou pro nás sedmým hráčem na hřišti, v každém zápase nás ženou za vítězstvím. Hlavně v pondělí proti Bohemce je budeme potřebovat, proto jsme šli do téhle soutěže,“ říká k tomu obránce Ondřej Kadoch, sparťanský kapitán.

Kdo přivede do hlediště více fanoušků?

„My jako hráči tedy nemůžeme tuhle výzvu prohrát. Když některá z kategorií přivede více lidí než my, bude pro nás potěšením vyrazit je podpořit,“ dodává Jan „Márvis“ Marvánek, aktuálně nejproduktivnější obránce týmu.

Právě on spolu s dalšími oporami sparťanského áčka působí v roli trenérů u nejmladších kategorií, pro ně by tedy návštěva ligových turnajů byla pikantní. Museli by skloubit roli koučů s „funkcí“ vášnivých fanoušků. Třeba i s bubny a trumpetami…

„Moc rádi zafandíme!“ usmívá se Marvánek. „Budeme opravdu fandit. A to se vším všudy!“ dodává i útočník Ondřej Svatoš, jeden z trenérů elévů. Jasně naznačuje, že by malým sparťanům vytvořili borci ze superligového týmu super kulisu…

Pro Spartu je to veledůležitý zápas. S Bohemkou, která je v tabulce pátá, tedy o jediné místo před dnešním soupeřem, prohráli sparťané ve čtvrtek v pohárovém zápase. Teď je tedy čas na odvetu. A domácí věří, že to bude před plným hledištěm. „Chceme nejenom to, aby přišli lidi fandit. Ale aby s sebou vzali kamarády nebo rodinu a florbal tak ukázali i někomu dalšímu,“ tvrdí Svatoš, pro kterého bude duel hodně zajímavý.

V Bohemce totiž s florbalem začínal. „Ale je to už více než deset let. Takže se spíš považuju za sparťanského odchovance,“ dodává nejproduktivnější hráč mužstva. Bitva v rámci elitní florbalové soutěže vypukne dneska ve 20 hodin.

Témata:  sport, florbal, Sparta
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze