16. listopadu 2015 • 08:49

Sázka před florbalovým derby. Vyrazí po něm sparťané fandit?

Autor:
Kdo přivede do hlediště více fanoušků?
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak přivést co nejvíce fanoušků do ochozů? S důvtipem se o to pokoušejí sparťanští florbalisté. Před dnešním televizním soubojem s FbŠ Bohemians (od 20 hodin na Podvinném mlýně) v rámci superligy se hráči rozhodli uzavřít sázku s mladšími výběry z klubu ACEMA Sparta. Pokud některé mládežnické kategorie přivedou na prestižní derby více příznivců, hráči „áčka“ je na oplátku přijdou povzbudit přímo na jejich zápasy.Kdo s koho? Kdo přitáhne do hlediště více diváků? Hráči A týmu, nebo někdo z mládeže? Třeba hoši z přípravky nebo z elévů?

Sázka je jasná. Sparťané chtějí na dnešní zápas s městským rivalem z Bohemians nalákat co největší návštěvu. Proto se snaží namotivovat svoje mladší parťáky, aby na tribuny vzali nejen rodinu, ale i co nejvíce kamarádů a známých.

„Fanoušci Sparty jsou pro nás sedmým hráčem na hřišti, v každém zápase nás ženou za vítězstvím. Hlavně v pondělí proti Bohemce je budeme potřebovat, proto jsme šli do téhle soutěže,“ říká k tomu obránce Ondřej Kadoch, sparťanský kapitán.

Kdo přivede do hlediště více fanoušků?

„My jako hráči tedy nemůžeme tuhle výzvu prohrát. Když některá z kategorií přivede více lidí než my, bude pro nás potěšením vyrazit je podpořit,“ dodává Jan „Márvis“ Marvánek, aktuálně nejproduktivnější obránce týmu.

Právě on spolu s dalšími oporami sparťanského áčka působí v roli trenérů u nejmladších kategorií, pro ně by tedy návštěva ligových turnajů byla pikantní. Museli by skloubit roli koučů s „funkcí“ vášnivých fanoušků. Třeba i s bubny a trumpetami…

„Moc rádi zafandíme!“ usmívá se Marvánek. „Budeme opravdu fandit. A to se vším všudy!“ dodává i útočník Ondřej Svatoš, jeden z trenérů elévů. Jasně naznačuje, že by malým sparťanům vytvořili borci ze superligového týmu super kulisu…

Pro Spartu je to veledůležitý zápas. S Bohemkou, která je v tabulce pátá, tedy o jediné místo před dnešním soupeřem, prohráli sparťané ve čtvrtek v pohárovém zápase. Teď je tedy čas na odvetu. A domácí věří, že to bude před plným hledištěm. „Chceme nejenom to, aby přišli lidi fandit. Ale aby s sebou vzali kamarády nebo rodinu a florbal tak ukázali i někomu dalšímu,“ tvrdí Svatoš, pro kterého bude duel hodně zajímavý.

V Bohemce totiž s florbalem začínal. „Ale je to už více než deset let. Takže se spíš považuju za sparťanského odchovance,“ dodává nejproduktivnější hráč mužstva. Bitva v rámci elitní florbalové soutěže vypukne dneska ve 20 hodin.

Témata:  sportflorbalSparta