Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. května 2017 • 18:35

Tvrdá odveta. Plzeň smetla Duklu a srovnala stav finálové série na 1:1

EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík

Plzeňští házenkáři vyrovnali ve finále extraligy na 1:1. Po sobotní domácí prohře s Duklou dnes obhájci mistrovského titulu zvítězili nad pražským soupeřem jednoznačně 34:19. Třetí zápas se hraje v pátek v hlavním městě, čtvrtý je na programu rovněž v Praze o den později.

Ve vyrovnaném sobotním utkání přišla Plzeň po výsledku 22:24 o domácí neporazitelnost v sezoně, dnes si ale připravila rezolutní odpověď. Už ve 12. minutě vedli Západočeši o pět gólů, v poločase měli k dobru devět branek. Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, i když domácí kouč Martin Šetlík v závěru poslal na hřiště náhradníky.

Obranu Dukly zaměstnával především Michal Tonar, který se v úvodním finále prosadil jen dvakrát, ale tentokrát měl už v poločase na kontě šest zásahů. Nakonec skóroval osmkrát, sedm branek Plzně přidal David Poloz. V pražském týmu proměnil sedm sedmiček Milan Kotrč, celkem dal devět gólů, ale další střelci Dukly už nedosáhli ani na tři.

Plzeňští házenkáři usilují o čtvrtý titul za sebou. Hráči Dukly čekají na extraligové zlato od roku 2011, dosud nastřádali 28 federálních a tři české mistrovské tituly.

Finále play off extraligy házenkářů - 2. zápas:

Plzeň - Dukla Praha 34:19 (18:9)
Nejvíce branek: M. Tonar 8/2, Poloz 7, M. Škvařil 4 - Kotrč 9/7, Kastner a Mubenzem po 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 8/7. Vyloučení: 4:7. Diváci: 1340. Stav série: 1:1.