4. srpna 2016 • 23:04

Hvězdný Neymar na výhru nestačil, Brazílie na úvod OH remizovala s JAR 0:0

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Brazilští fotbalisté v úvodním zápase domácího olympijského turnaje ztratili body po remíze 0:0 s Jihoafrickou republikou. Nestačila jim řada nebezpečných střel zejména v podání největší hvězdy Neymara ani půlhodinová početní výhoda. V 60. minutě totiž dostal druhou žlutou kartu záložník Mvala.

Olympijské zlato je jediné, které v bohaté sbírce brazilského fotbalu chybí. Letos na hrách v Riu k němu má dovést pořadatelskou zemi barcelonský útočník Neymar, ale na brankáře Khuneho si dnes nepřišel. V další velké šanci Gabriel Jesus trefil v 68. minutě jen tyč.

Ve druhém zápase skupiny A Brazilci nastoupí v neděli proti Iráku, Jihoafričané se předtím utkají s Dány. Ti dnes s Irákem rovněž remizovali bez branek. Do čtvrtfinále z každé ze čtyř skupin projdou nejlepší dva celky.