Hilgertová neprošla přes čtvrtfinále ME

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Nejzkušenější reprezentantka Štěpánka Hilgertová neprošla jako jediná z českých kajakářek nástrahami čtvrtfinále na mistrovství Evropy ve vodním slalomu ve Španělsku. Ve čtvrtfinálové jízdě, která se jela premiérově, obsadila dvojnásobná olympijská vítězka až 23. místo. Mezi dvacítkou postupujících do sobotního semifinále nechybějí Kateřina Kudějová a Irena Pavelková.

Hilgertová neuspěla na umělé dráze ve španělském La Seu de Urgell, kde startovala už na olympijských hrách před devatenácti lety a v roce 1999 si na ní vyjela titul mistryně světa. Dnešní jízda však třiačtyřicetileté Hilgertové nevyšla. Dostala dvě trestné sekundy za jeden dotyk branky a čas měla bývalá dvojnásobná evropská šampionka pomalý.

Nejrychlejší byla ve čtvrtfinále Rakušanka Corinna Kuhnleová, jedenácté místo obsadila nejmladší ze tří českých kajakářek jednadvacetiletá Kudějová. Z 18. příčky prošla do semifinále Pavelková. O medaile bude bojovat v sobotu deset finalistek.

Do sobotního semifinále deblkanoistů postoupily všechny tři české lodě, nejvíc se dařilo Lukáši Přindovi s Janem Havlíčkem, kteří obsadili desáté místo.

Muži:

C2 - kvalifikace: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 102,11 (0 tr. sekund), 2. Kuzněcov, Larionov (Rus.) 102,38 (0), 3. Pochwala, Szczepaňski (Pol.) 102,70 (0), ...10. Přinda, Havlíček 105,55 (0), 11. Koplík, Vrzáň 106,86 (0), 20. Václav Hradilek, Sehnal (všichni ČR) 109,61 (0).

3xC2 - semifinále: 1. Slovensko 117,65 (0), 2. Německo 118,85 (0), 3. Rusko 125,06 (2), 4. Česko (Přinda, Havlíček/Koplík, Vrzáň/Václav Hradilek, Sehnal) 125,26 (2).

Ženy:

K1 - čtvrtfinále: 1. Kuhnleová (Rak.) 102,89 (2), 2. Dukátová (SR) 103,04 (0), 3. Krageljová (Slovin.) 103,31 (0), ...11. Kudějová 106,41 (0), 18. Pavelková 109,95 (2), 23. Hilgertová (všechny ČR) 111,93 (2).

3xK1 - semifinále: 1. Česko (Kudějová, Hilgertová, Pavelková) 118,66 (0),
2. Slovensko 120,20 (2), 3. Francie 121,48 (2).