+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
1. srpna 2009 • 16:59

Papež dostal od plavců čepici a žábu!

Autor:
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE – S bílou kšiltovkou na hlavě a zelenou plyšovou žábou v rukou se představil papež Benedikt XVI. při dnešním setkání s účastníky plaveckého mistrovství světa v Římě.Oficiální čepici a maskota šampionátu dostal darem od sportovců, kterým udělil audienci na nádvoří letního sídla Castel Gandolfo.

Od svého krajana Paula Biedermanna, jenž ve finále kraulařské dvoustovky obral o titul i světový rekord Michaela Phelpse, navíc dostal Benedikt XVI. německý reprezentační dres, podepsaný i ostatními členy národního týmu.

Stejný dar papeži přinesla i Italka Federica Pellegriniová, dvojnásobná zlatá medailistka.

Papež Benedikt XVI. během setkání s plavci, vpravo Němec Biedermann
Papež Benedikt XVI. během setkání s plavci, vpravo Němec Biedermann


Američan Phelps mezi návštěvníky chyběl, přestože byl mezi pozvanými a cestu za papežem plánoval i se svou matkou Debbie. Nakonec se ale rozhodl pro odpočinek před večerním finále závodu na 100 metrů motýlek.

Přibližně stovce plavců, která ho navštívila, Benedikt XVI. požehnal. I přes sádru fixující dva týdny staré zranění pravého zápěstí si se všemi potřásl rukou a vyzval je, aby se ve sportu i v životě chovali s ohledem na to, že jsou vzorem pro mládež.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze