2. července 2016 • 12:29

Volejbalisté podlehli Nizozemcům a přišli o šanci na Final Four

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Čeští volejbalisté podlehli ve Světové lize Nizozemsku 1:3 a přišli o šanci na postup do Final Four druhé výkonnostní skupiny. V neděli v Soulu zakončí letošní ročník soutěže zápasem proti Egyptu.

Před devíti dny v Bratislavě čeští reprezentanti Nizozemsko porazili 3:2, v korejské metropoli ale soupeř nastoupil s touhou po odvetě, umocněnou navíc větší šancí na Final Four. První set také patřil přesněji hrajícím Nizozemcům, kteří zvítězili 25:20, pak ale český tým s nahrávačem Habrem hru vyrovnal.

V druhé sadě sice Češi dvakrát ztratili nadějný náskok a v koncovce čelili setbolu, přesto po dvou Bartošových servisech dokázali otočit na 26:24. Po hladké páteční porážce s domácí Koreou to byl první set, který výběr španělského kouče Miguela Falascy v Soulu získal.

Jenže další už nepřidal. Závěr třetí sady rozhodlo za stavu 22:22 podání kladenského nahrávače Van Haarlema a ve čtvrtém dějství už český tým prakticky od počátku ztrácel. Čtvrtá porážka z osmi zápasů mu šanci na závěrečný turnaj sebrala.

Nizozemsko je v pořadí 12 účastníků druhé divize druhé za Kanadou, do postupující trojice zatím náleží ještě Turecko. Final Four se bude hrát v Portugalsku.