+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. listopadu 2008 • 15:55

Verner největším favoritem

Autor:
Tomáš Verner
TOP VIDEA
Jícha se loučí s kariérou. Byla snová, teď chci být s rodinou, hlásí Jícha se loučí s kariérou. Byla snová, teď chci být s rodinou, hlásí
Podívejte se, jak fotbalisté Herthy včetně Daridy klečeli před zápasem. Napodobili gesto z USA Podívejte se, jak fotbalisté Herthy včetně Daridy klečeli před zápasem. Napodobili gesto z USA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český krasobruslař Tomáš Verner se dostal do role největšího favorita nadcházejícího závodu Grand Prix v Číně. V Pekingu totiž bude chybět světový rekordman Japonec Daisuke Takahaši, který se odhlásil kvůli zranění kolena.Dnes to oznámila Japonská bruslařská federace.

Stříbrný medailista z loňského mistrovství světa Takahaši si poranil pravé koleno v pátek na tréninku. Zranění dvaadvacetiletému krasobruslaři nedovolí závodit v pátek a sobotu v Pekingu, další start v Grand Prix má naplánovaný na konec listopadu na domácí půdě v Tokiu.

Mistr Evropy Verner s osobním rekordem 232,67 bodu ční nad ostatními účastníky pekingského závodu. Osobní rekordy nad 200 bodů mají už jen Američané Stephen Carriere a Jeremy Abbott a Švéd Kristoffer Berntsson. Překvapit může ruský krasobruslař Arťom Borodulin, úřadující juniorský vicemistr světa.

Verner si v Pekingu zopakuje situaci z loňského závodu Grand Prix v Paříži, kdy se po odhlášení domácího favorita Briana Jouberta stal největším kandidátem na vítězství. Tehdy to psychicky neunesl a po pokaženém krátkém programu skončil až šestý.
Klasická verze
Mobilní verze