Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. července 2009 • 14:12

Petkovicová slaví svůj první triumf

SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling

Německá tenistka Andrea Petkovicová se raduje ze zisku prvního titulu na okruhu WTA. V dnešním finále v Bad Gasteinu snadno porazila Rumunku Ioanu Ralucu Olaruovou 6:2 a 6:3.

digi tv

Jednadvacetileté rodačce z Bosny, které patří 98. příčka ve světovém žebříčku, se v Rakousku velmi dařilo. Vyřadila mimo jiné čtvrtou nasazenou Češku Ivetu Benešovou či turnajovou sedmičku Annu Grönefeldovou z Německa, se kterou ztratila jediný set v celém turnaji.

Ani ve finále se hráčka, která se v minulé sezoně potýkala s poraněním vazů v koleně, příliš nenadřela a proti Olaruové rychle vedla v první sadě 5:0. V druhém setu si obě soupeřky držely podání do stavu 3:3, pak však Petkovicová vyhrála tři hry v řadě a slavila premiérový titul.