Kvitová klesla o 12 míst, po letech vypadla ze světové dvacítky

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Česká tenistka Petra Kvitová klesla ve světovém žebříčku o dvanáct míst na 29. pozici. Mimo elitní dvacítku byla naposledy začátkem svého průlomového roku 2011, v němž získala první wimbledonský titul a vyhrála mimo jiné i Turnaj mistryň.

Sedmadvacetiletá Kvitová letos nehrála pět měsíců kvůli vážnému poranění ruky po prosincovém přepadení. Minulý týden ještě byla v pořadí WTA Tour sedmnáctá, v novém vydání žebříčku tenistky jako již tradičně přišly o body z loňského Turnaje mistryň v Singapuru a také z turnaje Elite Trophy v Ču-chaji, který minulý rok ovládla právě Kvitová. Bývalá světová dvojka byla navíc loni v tomto období ve finále turnaje v Lucemburku, jenž se hrál minulý týden.

Kvitová je nyní až třetí nejlepší Češkou po světové trojce Karolíně Plíškové a Barboře Strýcové , která je nově na 23. místě. Pouhé tři body za Kvitovou je třicátá Lucie Šafářová .

Podobný propad zaznamenaly i další bývalé hráčky Top 10 Agnieszka Radwaňská z Polska, jež je o jednu příčku před Kvitovou, a Dominika Cibulková . Slovenka se letos nekvalifikovala do Singapuru, kde loni triumfovala, a klesla o 14 pozic na 26. místo.

Pozici světové jedničky bude na Turnaji mistryň hájit Rumunka Simona Halepová, která má v čele žebříčku náskok 40 bodů před Španělkou Garbiňe Muguruzaovou. Plíšková na Halepovou ztrácí 570 bodů.

V mužském žebříčku zůstal nejlepší Čech Tomáš Berdych , jenž kvůli zdravotním problémům ukončil sezonu, na 18. místě. Pořadí ATP Tour vede Španěl Rafael Nadal o téměř 2000 bodů před Švýcarem Rogerem Federerem .