Neuvěřitelný zápas jsme dnes mohli vidět ve Veltins aréně. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Nejdříve se domácí dostali do vedení zásluhou Huntelaara, ale hosté dokázali jen o pár minut později vyrovnat. Ve druhém poločase vládl na hřišti pouze jeden tým a to byl domácí Schalke. Jenže ani obrovský tlak, ani následné vyloučení Matmoura nepřineslo kýženou branku. Domácí může mrzet především šance v samém závěru, kdy Trappa nedokázal překonat Pukki ani Huntelaar. To je ode mne vše. Přeji příjemný zbytek dne.
90+3
Tohle může domácí hodně mrzet. Dvě obrovské šance v samém závěru nedokázali zužitkovat.
90+1
A další velká příležitost! Huntelaar byl zcela sám před Trappem, ale nedokázal míč zpracovat! Při Frankfurtu teď stojí všichni svatí!
90+1
Pukki mohl znovu rozhodnout! Poslal překvapivou střelu k pravé tyčce, ale Trapp výborně zasáhl a jeho ránu dokázal vytěsnit! Tak to je obrovská smůla pro domácí.
90
Rozhodčí nastaví 3 minuty.
88
Až teď přišel centr na vzdálenější tyč na který si naběhl Huntelaar. Tomu ale dnes není přáno a míč poslal mimo branku Trappa.
88
Domácí kombinují na půli soupeře, ale chybí centr, nebo střela. To Eintrachtu samozřejmě vyhovuje.
86
To by mohla být dobrá příležitost pro Schalke. Uvidíme, zda-li dokáže této situace využít ve svůj prospěch. Času ale už moc nezbývá.
86
Matmour zcela zbytečně nakopl Neustadtera a dostává druhou žlutou kartu, tím pádem červenou a musí odejít ze hřiště.
85
Domácí jsou znovu u míče a kombinují na půlce soupeře.
84
K míči se postavil sám faulovaný Farfan, který poslal nadýchaný centr do vápna. Na jeho centr si naběhl jeden z domácích hráčů, ale hlavičkou poslal míč vysoko nad.
84
Farfan se dostal do dobré příležitosti, ale byl faulovaný.To je velká šance pro domací, kteří budou zahrávat přímý kop z hranice velkého vápna.
82
Přichází taktické střídaní Eintrachtu. Ze hřiště odchází Inui, kterého na posledních pár minut nahradí Kohler.
81
Střídající Pukki mohl být hrdinou a rozhodnout zápas! S míčem se dokázal propasírovat až k brance Trappa, ale v posledním momentě, kdy už se chystal střílet mu míč vypíchl jeden z obránců!
80
U míče je hostující Frankfurt, který se snaží kombinovat na své půlce a šetřit tak čas. Schalke se snaží ihned napadat.
77
Domácím publikum se snaží svůj tým vyburcovat k závěrečnému tlaku.
76
Oczipka chyboval v rozehrávce a míč poslal do zázemí.
74
Vypadá to, že Eintrachtu bod ze hřiště Schalke stačí. A veškeré své síly se snaží vynaložit na obranu. Nicméně tlak domácích je stále větší.
73
Domácím příliš času nezbývá. Podaří se jim vstřelit vedoucí branku?
72
Pukki je na hřišti krátce, ale ukazuje, že i on má své kvality. Dostal se s míčem k hranici vápna. Jeho střelu ovšem zblokoval jeden z obránců.
70
Odchází Lewis Holtby, místo něj se na hřiště podívá Teemu Pukki.
67
Frankfurt je ve druhém poločase jako vyměněný. Nevytvořil si žádnou brankovou příležitost, ba co víc. Skoro se nedostal na polovinu soupeře. Hraje hodně pasivně.
65
Farfan dokázal i přes dva dotírající obránce poslat centr do pokutového území. Na Huntelaara byl ale o trošku vyšší a nedosáhl na něj.
63
Na hřišti se hodně přiostřilo. Vidíme mnoho faulů, rozhodčí je zatím poměrně benevolentní.
62
Když má Huntelaar míč na nic nečeká a snaží se střílet. Teď to znovu předvedl. Výborně si zpracoval míč a přes dva obránce poslal tvrdou pumelenici. Pro jeho smůlu jeho rána šla přímo do rukavic hostujícího brankaře.
60
A přichází další střídaní. Ze hry odstupuje Aigner, kterého nahradí Occean.
57
Do pokutového území Eintrachtu lítá jeden centr za druhým. Domácí si vytvářejí čím dál tím větší tlak.
56
A hosté reagují na svojí pasivní hru. Ze hry odchází Anderson, kterého nahradí Cellozi.
54
Matmour byl teď až příliš aktivní a za to dostává žlutou kartu.
53
Domácí jsou zatím o dost aktivnějším celkem. Vypadá to, že ve druhém poločase chtějí urvat vítězství více, než jeho soupeř.
50
Huntelaar dokáže nadělat velké problémy hostující obraně, ale zatím mu chybí trošku fotbalového štěstí
49
Tak teď to byla nádherná kombinace v podání domácího celku. Schalke kombinovalo na půli soupeře na jeden dotek, čímž zcela zmátli obranu Eintrachtu. Míč se postupně dostal až na nohu Huntelaara, který měl hodně prostoru, ale míč poslal těsně vedle levé tyče!
48
Vidíme obdobnou část, jako na začátku prvního poločasu. Schalke je aktivnější a Eintracht je spíše zatažený na své půlce.
47
Huntelaar si znovu výborně naběhl za obranu, ale přihrávku nezachytil.
46
A domácí hned v úvodu druhého poločasu ukazují, že nechtějí být v pozadí. Farfan se dostal na hranici velkého vápna k míči, ale do své střely nedal patřičnou razanci a Trapp, tak nemusel zasahovat.
46
První poločas nabídl parádní fotbal z obou stran. Do vedení se dostali domácí zásluhou Huntelaara, který využil chyby hostujícího celku a poslal Schalke do vedení. Jenže radost netrvala dlouho a Frankfurt dokázal srovnat. Stefan Aigner se před brankou zorientoval nejlépe a hlavičkou poslal míč za Unnerstallovi záda. V následné části hry byli hosté lepší, ale žádnou branku už jsme neviděli. Uvidíme, co nám přinese druhá část.
44
Vypadá to, že už ne. Domácí vyčkávají na konec poločasu.
43
Blíží se konec poločasu a Schalke má míč na svých kopačkách.
42
Diváci zde ve Veltins aréně jsou z fotbalu nadšení a dávají to hlasitě najevo.
40
Obrovská šance Eintrachtu! Aigner mohl přidat druhou branku, když si krásně zaběhl za obranu Schalke, jenže před Trappem trestuhodně nezvládl zpracovat míč a ke střele se nedostal.
38
Schalke se už pomalu dostává do hry. Domácí zlepšili defenzivní činnost a lépe kombinují. A svými výpady tak dosti ohrožují branku Trappa, který se musí mít na pozoru.
36
Vidíme stále ofenzivní fotbal. Uvidíme, zda-li se dočkáme do konce poločasu ještě nějaké branky.
35
A je tomu skutečně tak. Rode vidí žlutou kartu.
35
Farfan unikl po levé straně a řítil se k brance Trappa, ale Rod ho tvrdě srazil k zemi a za tento zákrok si s největší pravděpodobností obdrží žlutou kartu.
33
Nakonec si domácí dokázali vytvořit dobrou příležitost, která málem skončila v síti! Jones si naběhl na centr a hlavičkou už posílal míč do prázdné brány, jenže na brankové čáře dokázal na poslední chvíli zakročit jeden z obránců, který míč zakopl do bezpečí!
31
Když už se domácí tým dostane na útočnou polovinu soupeře, míč brzo ztratí. Frankfurt jejich rozehrávku výborně napadá.
30
Frankfurt má zatím více ze hry. Je to dáno především tím, že domácí celek je prozatím poměrně nervozní a musím se přizbůsobit hře soupeře a na to Schalke není zvyklé.
29
Eintracht je znovu u míče a kombinuje na půli Schalke. Domácí zatím nemůžou nalézt recept na Frankfurt a zatím se spíše brání a vyčkávají na případné protiútoky.
26
Hosté zahrávali volný přímý kop. Jenže z přibližné hranice 25 metrů nedokázal Oczcipka poslat přesný centr do vápna a míč tak skončil v zázemí.
25
A přichází první žlutá karta, kterou obdržel Jones.
23
Po jednom souboji zůstal na zemi otřesený Neustadter. Naštěstí to ale nebude nic vážného a odchází si ošetřit tržnou ránu za postranní čáru.
22
A do další velké příležitosti se dostal Matmour, který se míčem dostal až k malém vápnu, jenže místo střely byl sražen na zem. Podle rozhodčího to však na penaltu nebylo.
21
Domácí často chybují v rozehrávce. A Frankfurt z toho dokáže těžit. Jenže Eintrach se trápí ve finální fázi. Uvidíme, jestli se jim to podaří zlepšit.
19
A rázem se mohli hosté dostat do vedení! Meier poslal centr přímo do vápna, kde ale Matmourovi scházely centimetry aby míč trefil!
17
Schalke zahrávalo rohový kop, ale z něho si šanci nevytvořilo.
14
Takový fotbal musí diváky bavit. Hraje se ofenzivně z obou stran. Uvidíme, jestli bude někdo z týmu oceněn za svou aktivitu další brankou.
13
Frankfurt právě vstřelil branku!
Jenže radost domácího celku netrvala moc dlouho. STEFAN AIGNER si naběhl před branku na krásný centr a hlavičkou k levé tyči vyrovnává!
11
Schalke právě vstřelilo branku!
Jenže hosté chybují a přichází trest! Franfurkt přišel na polovině soupeře o míč a z následné rychlé protiakce se KLAAS HUNTELAAR nemýlil. Tváří v tvář před gólmanem poslal míč za jeho záda!
10
Draxler zmátl výborně svou kličkou bránícího hráče, ale na jeho centr si nikdo nenaběhl. Do útoku tak jde Frankfurt.
8
Schalke mohlo jít do přečíslení, ale Farfain nedokázal přihrát včas a o míč příšel.
7
U míče jsou znovu domácí a kombinují na polovině soupeře.
6
Jones centroval míč z hranice rohového kopu, ale jeho nahrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů.
5
Schalke je zatím poměrně pasivní.
3
A další pohledná kombinace hostujícího celku. Frankfurt se dostal až k hranici malého vápna, ale ve velkém závaru nedokázal jeden z hráčů přesněji zakončit a míč prolétl těsně vedle pravé tyče.
2
Meier se uvolnil a dostal krásný pas přímo do nohy. Před sebou měl mnoho prostoru, ale branku přestřelil. Domácí brankař nemusel zasahovat.
2
Aigner vybojoval míč a hosté budou vhazovat na polovině soupeře.
1
Za malý okamžik utkání vypukne. Domácí dnes navléknout modré dresy. Hostující celek oblékne dresy červené.

FC Schalke 04: Unnerstall – Draxler, Farfan, Fuchs, Holtby, Howedes, Huntelaar, Jones, Matip, Neustadter, Uchida,

Eintracht Frankfurt: Trapp – Aigner, Anderson, Inu, Jung, Matmour, Meier, Oczipka, Rode, Schwegler, Zambrano.

Po výtečném začátku musel EINTRACHT FRANKFURT skousnout i nějaké ty porážky. Tři zápasy čekal Frankufrt na výhru a dočkal se v minulém kole v divokem zápase proti poslednímu Augsburgu, který nakonec Eintracht porazil 4:2. Jde vidět, že Frankfurt se svého dřívějšího druhého místa nechce vzdát a třetí je jen díky horšímu skóre. V sobotu pak bude mít možnost na druhé místo se vrátit v přímém souboji s právě druhým Schalke.
Minulé kolo nebylo pro SCHALKE 04 vůbec příjemné. Na hřišti Leverkusenu podalo mizerný výkon a za výsledek 2:0 v jeho neprospěch může být ještě rádo. I přesto však tým z Gelsenkirchenu zůstal na druhé pozici. Dotáhl se však na něj příští soupeře Frankfurt a těsně za zády má také duo Dortmund, Levrkusen. Schalke si spravilo chuť v Lize mistrů, po výhře 1:0 nad Olympiakosem má jistý postup ze skupiny do jarního osmifinále.
Pěkný sobotní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 13. kola německé Bundesligy mezi Schalke 04 a Frankfurtem. Utkání začíná v 15:30.